SSRPG.PL

Najlepsze forumowe PBF'y

PEGI 18


Najczęśćiej zadawane pytania
Jak zacząć grać?
Wybierz swoją sesję
Stwórz swoją postać!
Czym różnią się sesje główne od sesji pobocznych?
Kogo mogę poprosić o akceptację lub edycję Karty Postaci?

Generatory SSRPG
Jak korzystać z generatora rzutu kośćmi?
Co daje Karta Postaci?
Czy mogę stworzyć Kartę Postaci do gry na innej stronie?
Co oznacza "Tylko Kron" przy niektórych polach Kart Postaci?
Jak odnaleźć moje postacie?
Jak odnaleźć postacie innego użytkownika?
Używanie postaci do pisania postów
Generator Imion Postaci

Własna sesja
Jak założyć sesję?

Światy
Czym jest świat Kron'a?
Czy mogę korzystać z Kron'a w innych grach i projektach?
Czy mogę osadzać sesje we własnych światach?
Czy mogę przenieść sesję z innej strony?

Postacie
Czy mogę przenieść postać z innej strony?
Czy mogę zabrać swoją postać na inną stronę?

 

Jak zacząć grać?

» Wybierz swoją sesję
Na stronie masz do wyboru cztery rodzaje zabawy. Są to Sesje Główne, Sesje Poboczne, Sesje PBC, oraz Sesje Literackie.
Pierwsze dwa rodzaje to typowe zabawy PBF (Play by Forum). PBC jest zabawą prowadzoną na żywo poprzez czat. Zaś sesje literackie, choć z pozoru podobne do typowych PBF, są alternatywą dla osób które nie chcą wcielać się w żadną konkretną postać, a współtworzyć wraz z innymi wspólną historię.

Do każdego typu sesji dołącza się w taki sam sposób. Wystarczy wejść w odpowiedni dział na forum i zgłosić swoje uczestnicywo w odpowiednim temacie.

Na górę

» Stwórz swoją postać!
Masz już upatrzoną sesję w której chcesz uczestniczyć? Teraz wystarczy stworzyć swoją wymarzoną postać! Żeby to zrobić, kliknij TUTAJ. Jeśli nie wiesz, jak dobrze utworzyć postać, pamikętaj że zarówno ty, jak i Mistrz Gry lub moderator mogą w późniejszym czasie edytować Twoją kartę postaci. Możesz również zapytać Mistrza Gry wybranej przez ciebie sesji w jaki sposób utworzyć swoją postać. Mistrz Gry po utworzeniu przez Ciebie postaci może przypisać ją do określonego działu na foruum. Możesz mieć wiele kart postaci. Wszystkie stworzone przez Ciebie karty postaci odnajdziesz łatwo, przechodząc na stronę swojego profilu. Tam znajduje się pełen spis Twoich kart postaci.

Na górę

» Czym różnią się sesje główne od sesji pobocznych?
Sesje główne to sesje nagrodzone na stronie SSRPG za aktywność graczy. Założyciel sesji, która stała się sesją główną, zyskuje również oficjalną rangę Mistrza Gry - co daje mu dodatkowe możliwośći na stronie oraz w systemie kart postaci.
Sesje poboczne to sesje założone przez użytkowników strony SSRPG. Każdy zarejestrowany użytkownik może spróbować swoich sił jako Mistrz Gry. Jeśli jego sesja będzie stale aktywna, wkrótce otrzyma oficjalną rangę Mistrza Gry a jego sesja trafi na stronę główną, jako sesja główna.

Na górę

» Kogo mogę poprosić o akceptację lub edycję Karty Postaci?
Możesz o to poprosić każdą osobę z rangą Mistrza Gry lub Moderatora, niezależnie od tego jakim działem się opiekuje. Moderator lub Mistrz Gry może również przypisać Twoją postać do konkretnej sesji, dla której została stworzona Karta Postaci.

Na górę


Generatory SSRPG

» Jak korzystać z generatora rzutu kośćmi?
Z generatora można korzystać na dwa sposoby. Pierwszy to wykonanie rzutu swobodnego, który nie zostanie zapisany na forum. Z tej opcji może korzystać każda osoba odwiedzająca stronę. Druga możliwość to wykonanie rzutu dla wybranego postu. Z tej możliwości może skorzystać tylko osoba z rangą Mistrza Gry lub Moderatora. Dla każdego postu na forum można wykonać maksymalnie trzy rzuty. Nie da się zmienić ich wyniku w późniejszym czasie. Wynik rzutu zostanie zapisany bezpośrednio w poście, dla którego był wykonywany.

Na górę

» Co daje Karta Postaci?
Posiadając kartę postaci wygenerowaną naszym generatorem, możesz zamieszczać posty (odpisy) używając swojej postaci. Na czym to polega?
Przy Twoim odpisie, zamiast awataru i nazwy użytkownika, pojawi się awatar i imię Twojej postaci. Tą opcję możesz wykozystać również poza sesją, na przykład w zabawach eventowych, quizach, czy do prowadzenia dialogów pomiędzy postaciami w tematach na forum.
UWAGA Nawet jeśli piszesz jako postać, pozostałym osobom wyświetli się twój nick pod awatarem twojej postaci. Opcja wyświetlania właściciela postaci zapobiega nieporozumieniom i ułatwia kontakt z graczem, do którego należy postać. Również na dole karty Twojej postaci będzie się wyświetlała Twoja nazwa użytkownika jako właściciela postaci.
Postacie zostały specjalnie oznaczone kolorem seledynowym, aby każdy mógł odróżnić je od użytkowników. Ponadto, pod awatarem postaci w pośćie wyświetla się ranga "Postać". Jest to specjalna ranga przypisana wyłącznie do postaci i nie ma możliwości jej zdobycia.

Na górę

» Czy mogę stworzyć Kartę Postaci do gry na innej stronie?
Oczywiście że tak. Niestety, nasz generator nie posiada możliwości zrzutu wygenerowanej karty do pliku, jednak jeśli odpowiada ci system tworzenia postaci na SSRPG - możesz utworzyć również postacie do sesji na innych stronach.

Na górę

» Co oznacza "Tylko Kron" przy niektórych polach Kart Postaci?
Oznacza to, że opcje zawarte w danym polu są przeznaczone wyłącznie dla Kart Postaci uczestniczących w sesjach opartych o Nasze Uniwersum. Jeśli Twoja postać korzysta z innego uniwersum, pozostaw te pola niewypełnione. Pod nimi zapewne znajdują się dodatkowe opcje, w których możesz zamieścić informacje o gildii, klanie bądź innym rodzaju przynależności Twojej postaci.

Na górę

» Jak odnaleźć moje postacie?
Wszystkie utworzone przez Ciebie postacie możesz odnaleźć przechodząc na stronę swojego profilu użytkownika. Tam, po prawej stronie, pod ostatnim zamieszczonym przez Ciebie postem znajduje się spis wszystkich Twoich kart postaci. Klikając w daną kartę postaci możesz ją również edytować.

Na górę

» Jak odnaleźć postacie innego użytkownika?
Dokładnie tak samo, jak swoje własne - przechodząc na stronę profilu danego użytkownika. Możesz to zrobić w łatwy sposób klikając przycisk "Profil" pod postem użytkownika, którego kartę chcesz odnaleźć.

Na górę

» Używanie postaci do pisania postów
Zamieść swój post tak, jakby pisała go Twoja postać. Po zamieszczeniu postu w jego prawym dolnym rogu pojawi się ikonka z trzema postaciami i napisem "Zmień postać". Wystarczy kliknąć w nią, a następnie wybrać z rozwijanej listy postać, która ma widnieć jako autor postu.

Na górę

» Generator Imion Postaci
Poza generatorami postaci i rzutu kośćmi, SSRPG oferuje również generator imion postaci. Aby wygenerować imię, wystarczy zaznaczyć postać / postacie dla których chcemy wygenerować imię i kliknąć przycisk "Wygeneruj". Z generatora może korzystać każda osoba odwiedzająca stronę (czyli również goście). Wygenerowane w ten sposób imiona mogą posłużyć Ci do zabawy zarówno na SSRPG jak i w innych grach.

Na górę


Własna sesja

» Jak założyć sesję?
Masz pomysł na własną sesję? Nic prostszego. Możesz założyć własną sesję w każdej z trzech kategorii - PBF, sesję literacką lub sesję czatową. Poniżej przedstawiamy Ci, jak tego dokonać.

Aby założyć własną sesję PBF, wystarczy zalogować się na SSRPG, a następnie przejść do działu "Sesje Poboczne". Tutaj stwórz temat rekrutacyjny dla swojej sesji. Opisz, na czym ma polegać sesja oraz w jakim świecie ma się rozgrywać. Jeżeli zbierzesz graczy do swojej sesji, zostanie dla niej utworzony odrębny dział. (Wystarczy zgłosić moderatorowi lub administratorowi, że Twoja sesja zsobyła odpowiednią ilość graczy, a utworzy on dział o nazwie Twojej sesji.
Na tej samej zasadzie możesz utworzyć Sesję Literacką.

Aby założyć własną zabawę czatową, powiadom o tym administratora strony. Moderatorzy i Mistrzowie gry nie mają możliwości tworzenia nowych pokoi czatowych. Taką możliwość ma jedynie Administrator. Aby założyć sesję czatową, musisz mieć przynajmniej cztery osoby chętne do wzięcia w niej udziału. Jak najbardziej możesz poszukać ich poprzez temat rekrutacyjny w dziale "Sesje Poboczne". Tematy i działy poświęcone sesjom czatowym powinny w nazwie zawierać skrót PBC.

Na górę


Światy

» Czym jest świat Kron'a?
Jest to autorskie uniwersum, stworzone niegdyś na potrzeby książki, a obecnie służące graczom SSRPG. W nim to odbywa się główna sesja SSRPG - Kron. Jest to oficjalny świat sesji na SSRPG. Każda osoba zakładająca swoją sesję może skorzystać z już gotowego świata. Pełen opis świata znajduje się TUTAJ.

Na górę

» Czy mogę korzystać z Kron'a w innych grach i projektach?
Nie. Świat Kron został przez jego autora użyczony jako środowisko do sesji wyłącznie dla SSRPG.PL i nie można przywłaszczać jego elementów w celu innym niż PBF. Jednak możesz wykorzystać ten świat do osadzenia własnych gier PBF i opowiadań, niezależnie od tego czy zostaną one opublikowane na SSRPG czy na innej stronie WWW. W przypadku gdy chcesz użyć świata Kron'a do wykonania grafiki, napisania opowiadania lub utworzenia innej niż ssrpg'owa gra PBF, w dobrym smaku będzie podanie linku do pełnego opisu świata bądź informacja, skąd ten świat został zaczerpnięty.

Na górę

» Czy mogę osadzać sesje we własnych światach?
Oczywiście że tak! Nie tylko możesz, ale będzie to również mile widziane. Pamiętaj, że stworzony przez ciebie świat nie staje się własnością SSRPG. Po jego utworzeniu przysługują ci do niego wyłączne prawa autorskie.

Na górę

» Czy mogę przenieść sesję z innej strony?
Nie mamy narzędzi by zabronić użytkownikom kopiowania sesji już istniejących na innych stronach, lecz pamiętaj że to zawsze jest źle widziane przez graczy. W takim przypadku najkulturalniej byłoby uzyskać zgodę administratora strony, z której chcesz przenieść sesję. Jednak pamiętaj, że wbrew temu co często uważają sami gracze, administratorzy stron poświęconych grom tekstowym niejednokrotnie znają się i pozostają ze sobą w kontakcie. Dużo lepszym pomysłem jest założenie nowej, podobnej sesji w miejscu, w którym chcesz grać.

Na górę


Postacie

» Czy mogę przenieść postać z innej strony?
Jak najbardziej! Możesz grać w naszych sesjach swoją ulubioną postacią. Nasi Mistrzowie Gry postarają się uwzględnić historię i cechy Twojej postaci w swoich sesjach. W zależności od sesji, którą wybierzesz, Mistrz Gry może poprosić cię o udoskonalenie lub dostosowanie karty Twojej postaci.

Na górę

» Czy mogę zabrać swoją postać na inną stronę?
Tak. To Twoja postać i nie rościmy sobie do niej żadnych praw wyłączności. Możesz nią grać gdziekolwiek zechcesz, oraz korzystać z naszego Generatora Kart Postaci by tworzyć postacie do sesji na innych stronach.

Na góręPrzejdź do: