Postać   Wpis  
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ179
PD: 978
PostID #50591
Należą do mnie i Wilczej. Oto lista kto jest w czyim posiadaniu oraz krótka ich charakterystyka.

Wilcza:

Boethiah - bóstwo okrucieństwa, tortur, znęcania się, chwały, wartości istnienia, prawdy, zdrady, spisków, morderstw i dojścia do władzy. Dla którego ci którzy naiwnie go czczą, żądają litości czy czegokolwiek od niego chcą, zasługują na śmierć. Dla niego jedyną wartością jest wartość, którą osoba sama sobie nada, będąc bogiem tych którzy pomagają sobie.

Hircyn - ten odpowiedzialny jest za wszelkie rodzaje likantropów spotykanych na Nirnie i to oni po śmierci trafiają do jego świata. Nadzoruje cały przebieg łowów reprezentując jednocześnie i łowcę i zwierzynę.

Hermaeus Mora - bóg losu, wiedzy i pamięci, który wróży z prądów fatum, czytanych z niebios i gwiazd.

Sanguine - bóg uczt, orgii, ekstazy, radości, pijaństwa, tańca, miłości, rozpusty i hedonizmu, oraz namiętnego oddanie swej mrocznej naturze.

Vaermina - bogini korupcji, tortur, inspiracji i natchnienia, snów i koszmarów oraz złowieszczych omenów.

Perytie - bóg plagi, zarazy, zadań i naturalnego porządku, władający najniższymi kręgami Otchłani, traktowany jako jeden z najsłabszych książąt.

Nocnica - bogini ciemności, nocy i tajemnicy oraz patronka złodziei, przynosząca im szczęście. Nocnica żyje w wiecznym nieopisanym i tajemniczym bólu, często rzucając klątwy na tych co ją irytują.

Namira - bogini głodu, bólu i biedy, kanibalizmu, pradawnej ciemności, pająków, robactwa, obrzydliwości, wstrętu i pomiotów mroku.Patrick:

Sheogorath -  bóstwo, którego sferą oddziaływań jest szaleństwo. Jego płaszczyzna w Otchłani znana jest jako Drżące Wyspy, gdzie uwięzione dusze na zawsze tracą rozum, choć mogą one tam trafić tylko za przyzwoleniem pana obłędu.

Clavius Złośliwy -  bóg władzy, mocy i życzeń, zajmującego się oszukiwaniem śmiertelników w ramach rytuałów i paktów z nimi, często dokonywanych nieświadomie, zwykle rzetelnie spełniając życzenia, powodując odczuwanie konsekwencji źle przemyślanych decyzji. Drugą połową księcia życzeń jest, stworzony przez Clavicusa z własnej esencji, Barbas, przyjmujący najczęściej formę wiernego psa Clavicusa, często pełniący rolę odrzucanego przez niego moralizatora jego poczynań, ale często też, podobną oryginalnemu księciu, zawiązywania paktów ze śmiertelnikami. Jego imię „Złośliwy” nie jest przydomkiem, a zwykłym imieniem, które z czasem u śmiertelnych stało się przymiotnikiem określającym przymioty zbliżone do natury księcia.

Molag Bal - bóg władzy, potęgi, gwałtu i dominacji. Samo przyzwanie jego imienia obdarza wypowiadającego je wielką potęgą. Znany jako ojciec Wampirów, gdy stworzył pierwszą z nich Lamae Beolfag, gwałcąc ją i pozostawiając na śmierć.

Mehrunes Dagon -  bóg zniszczenia, zmiany, rewolucji, energii i ambicji. Kojarzony z klęskami żywiołowymi, takimi jak trzęsienia ziemi, czy wybuchy wulkanów.

Malacath - bóg przeklęństw i przeklętych, opiekujący się odrzuconymi i niechcianymi, strażnik Złożonej Obietnicy, oraz Krwawej Klątwy. Najsłabszy Daedroth, którego łątewo zdenerwowąć. Zawsze wystawiał na próby słabości Dunmerów. Jest głównie czczony przez Orków, od których wymaga lojalności i siły, jest znany ze swej nienawiści do wszystkiego co jest piękne.

Azura -  bogini próżności i egotyzmu, której domeną jest zmierzch i świt, magia pomiędzy światami, tajemnica i los.

Mephala - pajęcze bóstwo morderstw, seksu, tajemnic i kłamstw.

Merida - bogini chciwości i światła, związana z energią życiową istot żywych. Nienawidzi wszelkiego rodzaju nieumarłych i nekromantów, jako tych którzy łamią naturalny porządek rzeczy. Jako jedna z niewielu daedrycznych książąt nie jest uznawana za nieprzychylną śmiertelnikom.
»Zamieszczono 14-04-2019 15:320
Zgłoś!
Kliknij tutaj aby odpisać