Postać   Wpis  
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ58
PD: 908
PostID #49754
Neredia (pierwsza gwiazda) - bogini kojącego światła. Jej kapłani specjalizują się w magii wsparcia. Jej siostrą jest bogini Rhea, a bratem Vemiseus. Jest patronką wszystkiego co żywe. Jej domeną jest współczucie, dobroć i urodzaj. 

Rhea (druga gwiazda) - bogini palącego światła. Jej kapłani specjalizują się w magii destrukcji. Jest patronką wojny i chaosu. Jej domeną jest gniew, zazdrość i chęć władzy.

Vemiseus (księżyc) - bóg spokojnego światła. Jego kapłani specjalizują sie w magii tajemnej. Jest patronem ładu i porządku na świecie. Jego domeną jest sprawiedliwość i harmonia ducha. 

Na początku stworzenia panował jedyny władca wszechrzeczy, Bezimienny Pierwszy, zwany przez wszystkich Ciemnością, bowiem jego ciało otulał mrok, a ciałem jego był bezmiar. Był sam i powoli zaczął ogarniać go smutek. Wtem z niego uroniły się pierwsze promienie światła. Tak powstały dwie gwiazdy zwane Rhea i Neredia. Z czasem gwiazd przybywało coraz więcej by niosły one światło po sam kres wszechrzeczy. Jednak nie każdy twór otrzymał dar światła. Narodził się brat dwóch pierwszych gwiazd. Pierwszy pozbawiony światła - Vemiseus. 
Został on jednak obdarowany promieniami swych sióstr tak by i on mógł przekazywac je dalej. Z mocy trójcy utworzył się świat, również nierozświetlony. Różnił się on od Vemiseusa. Świat ten był pusty. Nazwali go Nevaede. Neredia zbliżyła się by otulić ten świat swoją troską. Vemiseus również ukradkiem spoglądał na nowy twór jak na własne dziecko. Rhea, która trzymała się z tyłu zaczęła odczuwać zazdrość. Zbliżyła się również by podzielić się swym światłem lecz ku przerażeniu wszystkich Navaede zaczęło się żarzyć. Neredia odepchnęła swą siostrę widząc jakie szkody wyrządza nowemy światu. Nastąpił konflikt pomiędzy dwoma pierwszymi gwiazdami. Vemiseus z początku pozostawał bezstronny nie chcąc się mieszać w spór sióstr. Zauważył on, że kłotnia pomiędzy jego siostrami powoli rozrywa Navaede stanął pomiędzy nimi. Mocą swą, tej której nie znała żadna z sióstr, mocy pochodzącej od Ciemności rozdzielił obie siostry i przemówił - "Ty Neredio oraz ty Rheo dość już krzywdy wyrządziłyście. Ja stanę najbliżej świata by móc przynosić mu spokój raz w cyklu. Ty Neredio staniesz zaraz za mną by móc pobudzać do życia ten świat również raz w cyklu. Ty Rheo otrzymasz nowy świat niewrażliwy na twe spojrzenie. Świat ten będzie tylko pod twoją opieką lecz jesteś mą siostrą. Będziesz mogła patrzeć na nas trzech z oddali i kiedyś nadejdzie twój czas by również stanąć u mego boku, a wtedy jeszcze raz zadecyduje." Po tych słowach Vemiseus zajął swoją pozycję, a Neredia tuż za nim tliła życie w nowy świat. Rhea ugięła się pod mocami słów swego młodszego brata i oddaliła się w gniewie by dopatrywać swoich włości.
»Zamieszczono 14-11-2017 19:040
Zgłoś!
Kliknij tutaj aby odpisać