Postać   Wpis  
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ58
PD: 908
PostID #49907
Kadar - Rasa dwumetrowych, potężnie zbudowanych stworzeń o szarej lub brązowej skórze. Na ich głowie jawi się para rogów w różnych kształtach. Nie posiadają owłosienia gdyż skórę mają twardą niczym konar drzewa co zapewnia im ochronę przed środowiskiem zewnętrznym. Ich głównym celem jest pokazanie wszystkim swojej siły i honoru w honorowych walkach. Posiadają swój własny kodeks, za którego złamanie najwyższą karę jest odcięcie rogów i dożywotnie wygnanie. Zamieszkują oni południowe rejony Amvel, mają tam stolicę Valimar posiadają autonomiczne państwo - miasto podlegające pod Imperium Ukaru. Wszyscy ci, którzy sprzeciwili się Imperium zostali wysłani na wyspę nieopodal Tukothy. 

Lupeus - Zróżnicowana rasa, pod względem umaszczenia jak i wzrostu, wilczych człekokształtnych istot. Ich hierarchia jak i sposób życia jest trochę podobna do zwykłych wilków. Posiadają oni samca alfa oraz gromadzą się w watahy. Mimi, że posiadają swoje osady to wolą prowadzić koczowniczy tryb życia. Zazwyczaj są silni, zwinni i szybcy, a ich szczęki mogą z łatwością odgryźć komuś kończynę. Zamieszkują całą północną część Amvel. Są bardzo terytorialni. 

Ludzie - Po prostu ludzie. Do wyboru do koloru. Przez niektóre rasy nazywani są Kikori.

Shagau - Równie zróżnicowana jak Lupeus, z tym, że rasa ta należy do stworzeń zmiennocieplnych. Zazwyczaj nie przekraczają 1,5 m. Są pokryci łuskami o przeróżnych barwach. Niektóre posiadają miejscami pióra. Powiada się, że takie osobniki mają talent magiczny. Są to po prostu człekokształtne jaszczurki żyjące zazwyczaj na terenach pustynnych i bagnistych. Spotkać je można w Shuenvel i Avel oraz na Tukhocie, skąd pochodzą.

Syrega - Rasa ta zamieszkuje morza i oceany. Niektóre poprzez wędrówkę na ląd upodobały sobie jeziora. Mają podobnie jak Shagau dwie powieki. Ich całe ciało lub fragmenty pokrywają śliskie łuski. Posiadają skrzela, które znajdują się na szyi lub policzkach w zależności od płci. Dolne kończyny potrafią dostosowywać zarówno do pływania jak i chodzenia dzięki gruczołom odpowiedzialnym za "zcalanie" ich nóg w z powrotem w jedną wielką płetwę. Są nieufni i odizolowani od świata i jego problemów. Zachowują pełną neutralność. Mają swoją bogini, którą nazywają Leviathan.

Ludzie mrozu - Niby to człowiek, niby olbrzym. Są przerośnięci, muskularni i odporni na ujemne temperatury. Mieszkają w Noderith i prowadzą odwieczną wojnę z lodowymi elfami mając gdzieś resztę świata. Oni w ogóle wiedzą, że poza Noderith są inne kontynenty?

Elfy Puszczy/Leśne - Są nieufne, terytorialne i agresywne. Pierw strzelą, a potem zadadzą pytanie. Zamieszkują północną puszczę w Shuenvel. Ich kolor skóry jest brązowy lub szary. Posiadają długie uszy, kocie oczy oraz ostre kły. Ogniste - Najbardziej ucywilizowane ze wszystkich podras elfów. Kontrolują prawie cały kontynent Shuenvel z naciskiem na wielką puszczę znajdującą się na południu. Nazywają się dziećmi Neredii, ale mają również swój odłam, który czci Rheę. W przeciwieństwie do tych z puszczy posiadają krótkie uszy, oczy niczym u człowieka i równe zęby. Skórę mają taką jak człowiek. Lodowe - Zamieszkujące Noderith. Jest to odłam ognistych elfów, które podczas wojny domowej przeniosły się na lodowy kontynent. Za sprawą błogosławieństwa Vemiseusa przystosowały się do życia w surowych mroźnych warunkach. Ich skóra przybrała błękitny lub szarawy odcień, a uszy stały się jeszcze krótsze.

Dragonici - Tak mawiają na siebie smoki. Jest to najstarsza i najmądrzejsza z ras. Może nie wyglądają, ale posiadają własne osady, kulturę i język. Potrafią również władać magią żywiołów nie gorzej od chociażby elfów lub ludzi. Smoki dzielą się na dwie podstawowe podrasy czyli - latające zwane Surma oraz nieloty zwane Aldan. Każda z nich ma swoje wady oraz rekompensujące je zalety. Różnorodność tych stworzeń jest największa ze wszystkich ras jednak jest wbrew temu najmniej liczna. Dragonici zamieszkują północny górski łańcuch Ariandel oraz góry na Tukhocie. Z racji tego, że większość dragonitów potrafi latać, można spotkać ich nawet w najdziwniejszych zakątkach świata. Poza wiarą w Trójcę, wierzą również w Praojca wszystkich smoków, który podobno leży uśpiony pod górami Ariandel.

WAŻNA INFORMACJA Każda z ras stara się trzymać jak najbliżej siebie. Nie mieszają się z innymi rasami lub podrasami. Światem rządzi nieufność i rasizm, ale należy pamiętać, że zawsze istnieją wyjątki. Niekiedy liczne wyjątki.
»Zamieszczono 26-01-2018 12:410
Zgłoś!
Kliknij tutaj aby odpisać