Postać   Wpis  
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ63
PD: 878
PostID #50181
Witam w was w II połowie XVI wieku. Dokładnie w roku 1563 jednakże czas płynie zgodnie z waszym postępem! Nie wszyscy gracze muszą grać w jednakowym tempie.
Przeszłość utrzymana jest w ryzach historii, która pozostała niezmienna, natomiast przyszłość może przynieść mnóstwo niespodzianek. Wszystko zależy od was, graczy.
Co do miejsca akcji - macie do dyspozycji cały Atlantyk i wokół tegoż oceanu jak i obszaru wokół niego dziać będzie się właściwa fabuła. Od was zależy kim będziecie, gdzie się udacie, a ode mnie zależy co napotkacie. Możecie zostać zwykłym piratem, który może służyć samemu kapitanowi Drake'owi. Możecie śledzić historię irlandzkiej królowej piratów czy nawet stać się jej zmorą. Po czyjej stronie staniecie? Anglia? Francja? Hiszpania? A może staniecie się dla tych państw solą w oku? Ogranicza was wiedza o świecie i co najważniejsze... własna wyobraźnia. Korzystajcie z niej rozważnie. Nie wiadomo jak głęboka jest woda, po której płyniecie.
Obrazel
»Zamieszczono 09-09-2018 19:590
Zgłoś!
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ63
PD: 878
PostID #50285
W XVI stuleciu cała Ameryka Środkowa oraz Południowa, prócz Brazylii, należała do Hiszpanii. Natomiast do Ameryki Północnej zaczęli przybywać koloniści z Anglii już od początku wieku XVI. W Europie zachodniej dominowała Hiszpania, Portugalia oraz Włochy. Życie gospodarcze W Europie znacznie zwiększyła się liczba ludności. Wpływ na to miała znaczna poprawa warunków higienicznych, wprowadzenie nowych metod walki z epidemiami oraz zmienienie diety i urozmaicenie odżywiania. W tkactwie zastąpiono ręczny kołowrotek warsztatem samoprząśniczym, natomiast w górnictwie i hutnictwie wykorzystani koło wodne. Pojawiła się manufaktura, czyli forma produkcji masowej oparta na zespolonej pracy ręcznej, w której występował podział pracy.
»Zamieszczono 04-12-2018 18:340
Zgłoś!
Kliknij tutaj aby odpisać