Postać   Wpis  
Status Status
SŻ289
PD: 329
PostID #50222
Obrazel
Zupełnie inny świat, do którego niektórzy chcieliby uciec w poszukiwaniu przygód, inni uciekliby czym prędzej. Nie dla wszystkich wielkie połacie terenu skąpane w ogniu wojny, spiski rodów i walki polityczne są przyjaznymi warunkami do życia, zachęcającymi do założenia tu rodziny. Ponad trzy miliardy ludzi oraz wampirów nie wiedzą jednak, że mają jakiś wybór w tym temacie, jednak zdecydowanej większości nigdy nie będzie dane wybierać. Potężne Mocarstwa Ludzi jednoczą się, by przystąpić do wiecznej wojny przeciwko Wampirom, które od początku tworzyły jedno wielkie mocarstwo.
ImperiumObrazel
Niegdyś ludzkość dzieliła się na pięć potężnych królestw, jednak w wyniku nadciągającego niebezpieczeństwa, władcy podpisali sojusz ochrzczony później Paktem Pięciu Mocarstw, na mocy którego utworzono Unię Królestw, niedługo po tym zaś Imperium, któremu przewodzi Rada Pięciu. Składają się oni z potomków swoich dawnych narodów. Władza jest dziedziczna, a przypadku braku potomka, dany naród ma prawo wybrać swojego władcę. Imperium rządzi twardą ręką, jednak jest sprawiedliwe dla swojego ludu. Pragnie zniszczyć wampirze ścierwo, jednak na dobrą sprawę nie specjalnie im go wychodzi. Nikt się jednak nie poddaje. Rada Pięciu stawia na silną i prężną gospodarkę chronione przez potężne struktury ich wojska.
AmarantaObrazel
Jest to nic innego jak mocarstwo wampirów, zjednoczeni pod przywództwem Prekursorów. Są nimi jedynie wampiry posiadające najczystszą krew, nieskażona żadną półkrwią od tysięcy lat. Są niewyobrażalnie potężni i uważa się, że żaden człowiek nie jest wstanie im się przeciwstawić chociażby w pojedynku jeden na jednego. Prekursorzy traktują pozostałych wampirów jako własnych braci i sióstr, oraz dążą do całkowitej dominacji nad światem, ludzi zmieniając jedynie w maszynki do produkcji krwi. Są jeszcze wampiry szlachetne, czyli takie posiadające w co najmniej 90% czystą krew. Są bardzo szanowani i potężni, jednak nie są wstanie dorównać Prekursorom. Dalej są już jedynie zwykłe wampiry, które mają mniej lub bardziej czystą krew. Jest jeszcze jeden poddział - półwampiry. Nie są szanowane i traktuje się je jak mięso armatnie. Powstały w wyniku ugryzienia człowieka przez wampira. Niestabilne emocjonalnie oraz fizycznie, bardzo łatwo mogące zdziczeć.
TechnologiaObrazel
Zdecydowanie geniuszem można nazwać człowieka, który stworzył pierwszy silnik parowy, tak samo geniuszem można nazwać człowieka, który wynalazł zastosowanie dla Probanium w energetyce. Z biegiem lat powstawało coraz więcej elektrowni z reaktorami probaniowymi, jednak ich liczba była zdecydowanie zbyt mała, by w pełni zastąpić tradycyjne silniki parowe. Ludzie jak i wampiry nauczyły się wytwarzać broń na amunicje scaloną, której nabój napędzany był specjalną mieszaniną prochów. Wynaleziono pierwsze latacze a także transport miejski na szeroką skalę. Medycyna także stanęła na wystarczająco wysokim poziomie, by móc zacząć wzmacniać swoje kończyny implantami zasilanymi Probanium, chociaż niewielu jest stać na taką zachciankę.
PrawoObrazel
Systemy prawne w obu mocarstwach nieco się od siebie różnią. O ile Prekursorzy wampirów stawiają na liberalne prawo, tak Imperium Ludzkości stawia na dyscyplinę w sprawiedliwym prawie. Jest ono luźne i człowiek ma wiele wolności, jednak wszystkie wykroczenia i przestępstwa są bardzo surowo karane. Od każdego wyroku można się jednak odwołać do sądu najwyższego, jednak dalej nie można zrobić już nic. Jedynie jeden z Rady Pięciu Władców w Imperium może zmienić dowolny wyrok, jeśli tego zapragnie.
WojnaObrazel
Wojna trwa już nieprzerwanie od ponad 900 lat i jak dotąd nie widać jej końca. Ogromne połacie terenu zostały zniszczone, a obydwie strony wzajemnie szachują się bez końca, nie mogąc wyrwać się z krwawego impasu. Nowe rodzaje broni oraz strategie niewiele pomagają, gdyż druga strona wcale nie śpi w tym czasie. Co jedni stworzą, drudzy wynajdą sposób lub przedmiot przeciwdziałania i tak w nieskończoność. Żadna strona nie ma jednak zamiaru się poddać i wciąż wymyślane są nowe strategie i plany działania.
Specjalności LudziObrazel
Mimo że atrybuty wampirów były przytłaczające, ludzie wytworzyli w sobie swoje własne dary. Przejawia się to już w bardzo młodym wieku, jednak tylko część ludzi posiada takie zdolności. Niektóre dzieci parzą w dotyku chociaż chore nie są, inne pstrykają prądem, jeszcze inne potrafią przesuwać przedmioty na odległość a z kolei jeszcze inne potrafiły tworzyć mikro wybuchy na własnych dłoniach, nie raniąc się przy tym. Do dziś nie znaleziono wytłumaczenia dla większości wykrytych zdolności, jednak wiadomo jedno. Specjalności te są czysto biologiczne i występowanie ich jest wyłącznie efektem mutacji poszczególnych ludzi według określonego wzorca, można by rzec przytrafiającego się losowo. Na początku ludzie obdarzeni zdolnościami nazywali to przekleństwem, ponieważ nie potrafili nad tym zapanować, a ich własne moce niszczyły ich samych. Dopiero po serii inwazyjnych eksperymentów i badań odkryto jak można owe zdolności kontrolować. Wtedy też narodziła się tradycja Rytuału, któremu poddawane były Specjalne Dzieci w wieku dziesięciu lat. Ich ciało przechodziło kolejną, niewielką mutację, która umożliwiała im naukę nad kontrolowaniem swoich Specjalności. I tak reszta ich życia kręciła się głównie wokół ognia, elektryczności czy co im się tam przytrafiło. Uważa się, że jak dotąd tylko sławnemu Adenowi Vorg, udało się opanować Specjalność do perfekcji, chociaż on sam nazywa ją jeszcze nieukończoną. Byłoby to jednak niemożliwe gdyby nie był długowieczny
Mapa ŚwiataObrazel
Lepsza jakość Na mapie zaznaczyłem jedynie najważniejsze miasta oraz stolice państw. W rzeczywistości jest ich dużo, dużo więcej.
»Zamieszczono 08-10-2018 22:120
Zgłoś!
Kliknij tutaj aby odpisać