Postać   Wpis  
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ63
PD: 877
PostID #50281
Magni i Modi Magni ("siła") - Áss, syn Thora i olbrzymki Jarnsaksy. Mając trzy dni wykazał się niesamowitą siłą - zrzucił bowiem nogę zabitego olbrzyma Hrungnira, która przygniatała jego ojca. Innym bogom się to nie udało. Nagrodą był koń Hrungnira, Gulfaksi (Złotogrzywy). Obrazel
Modi (śmiały) – As, bliźniaczy brat Magniego będący personifikacją odwagi swego ojca Thora. Obrazel
Magni i Modi po Ragnaröku mieli być jednymi z bogów panujących. Mają odziedziczyć Mjóllnir i zbudować nowy Asgard - Gimleę. Zostali zabici nad Jeziorem Dziewięciu przez Agasharr.
»Zamieszczono 02-12-2018 00:440
Zgłoś!
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ63
PD: 877
PostID #50282
Obrazel
Loki – olbrzym z mitologii nordyckiej, zaliczony w poczet bogów, symbol ognia i oszustwa. Syn olbrzyma Farbautiego i Laufey. Loki posiadał zdolność przemiany (w łososia, konia, ptaka, pchłę itp.), włącznie ze zmianą płci. Zrodził (stworzył) największe potwory – wielkiego wilka Fenrisa (Fenrira), węża Jormunganda (Midgardsorma) i boginię umarłych Hel – według większości wersji miał owe potomstwo z olbrzymką Angerbodą z Żelaznego Lasu. Nigdy do końca nie trzymał z żadną ze stron (oprócz Ragnaroku, gdy wreszcie opowie się przeciw bogom i powiedzie na nich olbrzymów). Towarzyszył Thorowi w wielu wyprawach po świecie, podarował Odynowi Sleipnira – ośmionogiego, bardzo szybkiego rumaka, a także swego syna. Loki miał także dwóch synów ze swą żoną Sygin – Valiego i Narviego, z Sif Ulla. Był również zmieniony w kobietę, podziemną czarownicę, co trwało osiem lat. Przez ten okres rodził straszliwe potwory. Agasharr i Ulvrir spotkali Lokiego w trakcie swej wędrówki. Podszywał się on pod karła Dvalina oferując im pomoc w znalezieniu fragmentów Bifrostu.
»Zamieszczono 02-12-2018 00:460
Zgłoś!
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ63
PD: 877
PostID #50283
Obrazel
Mimir – tajemniczy mędrzec o nieznanym pochodzeniu. Był właścicielem źródła mądrości u korzeni Yggdrasilu. Prawo do napicia się z tego źródła uzyskał Odyn, płacąc w zamian Mimirowi własnym okiem. Po wojnie Azów z Wanami Mimir został wraz z Hönirem oddany do Wanów jako zakładnik. Za rady udzielane Hönirowi został przez Wanów ścięty. Zabalsamowana głowa Mimira udzielała rad Odynowi. Odyn podarował głowę Mimira synom Thora by ta pomogła im w wypełnianiu zleconych im misji w Midgardzie. Została im odebrana przez Lokiego, który przekazał ją Agasharr by ta wraz z jego pomocą odnalazła Fafnira i zdobyła jego krew by pomóc Ulvrirowi.
»Zamieszczono 02-12-2018 00:540
Zgłoś!
Kliknij tutaj aby odpisać