SSRPG.PL

Najlepsze forumowe PBF'y

PEGI 18
 Autor   Post  
Status Status
SŻ
PD:
PostID #45975
Między życiem a zaświatami.
Beyond: Two Souls
Gdybyś mógł wybrać, chciałbyś zobaczyć coś, co jest poza światem?
[center]Beyond: Two Souls, czy jak kto woli – Beyond: Dwie Dusze, gra studia Quantic Dream, doczekała się
dziś swojej „repremiery” na konsole nowej generacji PS4.
***
[center]
[/center]
Obrazel
źródło: wikipedia.org
Jak wiecie lub nie produkcja opowiada historię Jodie Holmes, z pozoru normalnej dziewczyny, która jednak posiada specyficzny „dar”. Jodie komunikuje się z zaświatami. Od kiedy pamięta jest połączona niewidzialną więzią z postacią, która określiła swój byt jako Aiden.
Nie od razu dowiadujemy się kim jest Aiden. Podczas rozgrywki stopniowo zapoznajemy się z historią panny Holmes, która wiedzie nas od wczesnego dzieciństwa, przez wiek nastoletni aż do postaci dorosłej kobiety. Historia w grze zestawiona jest na zasadzie retrospekcji. Gracz widzi to, co dzieje się teraz i nie jest zbyt przyjemną rzeczywistością, a sama Jodie opowiada mu, jak to wszystko się zaczęło.
[center]Studio Quantic Dream znane ze świetnej skądinąd produkcji "Heavy Rain" (również reedytowanej na PS4), którą można porównać do dobrego dreszczowca oglądanego w chłodny jesienny wieczór, kolejny raz serwuje nam pełną tajemnic, mroczą historię, w której musimy wykazać się zręcznością i umiejętnością logicznego myślenia.
***
[center][video]https://www.youtube.com/watch?v=ejYbxjzsfuY[/video]
źródło: Kanał Youtube - nathandrake1234
***
[center]Ciekawostką jest system współpracy między głównymi bohaterami, ponieważ w trakcie rozgrywki kierujemy nie tylko Jodie, ale również Aidenem, niestety tylko w z góry zaplanowanych fabułowo momentach.
Nie jest to jednak produkcja, która zaspokoiła wymagających graczy. Główna bohaterka nastawiona jest na ‘nieśmiertelność’ i w przypadku problemów z wykonaniem zadania, gra wykonuje sporo rzeczy za nas.
Warto zwrócić uwagę na wierne odwzorowanie postaci, którym wyglądu udzielili aktorzy jednocześnie podkładający angielski dubbing, czyli Ellen Page (znana z filmów X-Men) i Willem Dafoe (Święci z Bostonu, American Psycho) oraz wielu innych.
Zapraszam Was do podzielenia się swoją opinią na temat gry.
[/center][/center]
[font=Verdana]
[/font][/center][/center]
»Zamieszczono 25-11-2015 17:500
Zgłoś!
Kliknij tutaj aby odpisać