Postać   Wpis  
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ266
PD: 856
PostID #50037
Obrazel
Najnowsze informacje, prosto z Cetusa!Upadek Atharis! | Wybuch w hotelu "Stardust" (02.05.1174) Masakra w ptaszarni w Thanos! (30.04.1174) Kraken atakuje Thanos! | Odkryto nową rasę? (29.04.1174)
Archiwum1. 26.04.1174 2. 28.04.1174 3. 29.04.1174 4. 30.04.1174 5. 02.05.1174
»Zamieszczono 22-05-2018 17:020
Zgłoś!
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ266
PD: 856
PostID #50042
Obrazel
»Zamieszczono 22-05-2018 22:020
Zgłoś!
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ266
PD: 856
PostID #50064
[b]Inne światy na wyciągnięcie ręki! Portal w Atharis![/b]
Dnia 26 miesiąca orła tego roku, w głównym urzędzie Atharis pojawił się pierwszy przybysz z innego świata. Dzień później okazało się, że nie był to zwykły mag jak pierwotnie zakładano, a podróżnik, który przedostał się przez portal prowadzący do innego świata. Na temat tego co znajduje się po drugiej stronie krążą różne informacje, jednakże najpewniejszym źródłem jest pan Mervin Ackroyd, jeden z pracowników urzędu w Atharis. Na co dzień jego zadaniem jest przyjmowanie podróżników czy pomoc w odnalezieniu się zagubionym osobą (bowiem wszyscy wiemy, jak to większość magów wykazuje tendencję do pojawiania się znikąd w przypadkowych miejscach).
Przeprowadziwszy z nim krótką rozmowę na ten temat, dowiedzieliśmy się co nieco o tym, co znajduje się po drugiej stronie portalu. "Karczma i dużo portali dookoła" - powiedział pan Ackroyd. Mimo, że brzmi to dość nierealnie, przybysze zdawali się powtarzać to samo.
[b]Dlaczego jak dotąd portal pozostał niezauważony?[/b]
Z łatwością można by o to oskarżyć brak kompetencji personelu, jednakże powód okazuje się o wiele prostszy. Przejście jak się okazuje pozostaje niewidoczne dla oczu aż do momentu przekroczenia go. Wobec tego przybysze byli świadomi jego istnienia zaś my - niestety nie. Można by się za to obawiać, że będzie stanowił zagrożenie dla nieświadomych jego istnienia osób. Dlatego natychmiast podjęto stosowne kroki.
Aktualnie przejście ozdabia piękny rzeźbiony łuk, dzieło Náin'a Thrilbera, znanego artysty któremu również zawdzięczamy wykonanie rzeźby na wschodnim placu. Wzorował się na roślinnych motywach, wplatając w całą konstrukcję kwiaty oraz kilka szczegółowo wykonanych ptaków. Całość, nie dość, że misternie wykonana, została ukończona w zaledwie dwa dni, ku naszemu zdziwieniu. Co jest chyba najlepszym powodem dla którego nazwisko Thrilberg jest tak wysoko cenione.
Co jakiś czas teraz pojawiają się nowi przybysze. Władze miasta zapewne zechcą dołożyć starań by udogodnić nowym osobą przejście między światami. Jest już piękny łuk, fachowa obsługa która zapewni przybyłym potrzebne infomacje. Podobno w planach jest również otworzenie w okolicy kantoru oraz ewentualne próby nawiązania handlu z innymi krainami.
Do tego czasu możemy jedynie obserwować rozwój wydarzeń i starać się pokazać Cetus z jak najlepszej strony.
[sub]Ikar - Atharis , 28.04.1174[/sub]
»Zamieszczono 24-05-2018 22:530
Zgłoś!
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ266
PD: 856
PostID #50065
[b]Kraken atakuje Thanos![/b]
Wczorajszego dnia w godzinach popołódniowych, jedno z większych miast portowych na kontynencie doświadczyło wątpliwej przyjemności spotkania z krakenem. Morski potwór pojawił się niemalże znikąd i dokonał licznych zniszczeń.
Wciąż nie udało określić się, co dokładnie przyciągnęło potwora do brzegu. Jak dobrze wiadomo, zazwyczaj trzymają się głębszych wód, obfitych dla nich w zwierzynę łowną. Dlatego niebezpiecznie jest tak daleko wypływać. Jednakże znane są tylko nieliczne przypadki gdzie faktycznie te stworzenia atakowały ludzkie siedziby. Specjaliści starają się określić cóż mogło stanowić powód jego pojawienia się i jak temu na przyszłość przeciwdziałać.
Największe straty poniósł sam port i zacumowane tam statki. Kilka okrętów handlowych straciło towar, władze miasta w związku z tym zamierzają udzielić pomocy co bardziej poszkodowanym. Nie obyło się bez ofiar, jednakże były to zaledwie cztery osoby. Wszystko dzięki reakcji nieznanego maga, którego dane personalne nie zostały jednakże jeszcze upublicznione.
Monstrum zabiło monstrum?
Relacje naocznych świadków nie są jednakże zbyt pochlebne dla ich wybawiciela. Podobno faktycznie samotny mag stanął przeciwko bestii, jako broni używając... ciał zabitych. Możemy sobie jedynie wyobrażać co w tym momencie poczuli obecni. Zdolności maga okazały się na tyle efektywne, że dość szybko uporał się z morskim monstrum. I tutaj następują dość rozbieżne relacje świadków.
Z jednej strony pada stwierdzenie, że mag został przez krakena pożarty a umierający potwór zdołał jedynie umknąć kawałek dalej od brzegu, gdzie zdechł. Jednakże słyszymy też, że na brzegu zaraz po zakończeniu walki widziano owego maga, dokonującego rekonstrukcji ciała po ranach otrzymanych w walce.
Władze miasta jak i rodziny poległych odmawiają komentarza na ten temat.
[sub]Ikar, Thanos 29.04.1174[/sub]
[sub][/sub]
[sub][/sub]
[sub][/sub]
Zielona plaga Thanos!Jakiś czas temu zauważono pojawienie się nowych stworzeń w okolicach Thanos. Małe, zielone, przypominające trawnik z oczami - to chyba najlepszy opis jaki da się na ten temat sklecić.Początkowo zdziwieni mieszkańcy uznali owe stworzonka za przypadkowe szkodniki, jednakże szybko wyszło na jaw iż są to istoty obdarzone mniejszą lub większą inteligencją. Aktualnie trwają próby znalezienia sposobu na porozumienie z tym nowym gatunkiem.
[sub]Ikar, Thanos 29.04.1174[/sub]
»Zamieszczono 25-05-2018 20:550
Zgłoś!
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ266
PD: 856
PostID #50087
Masakra w ptaszarni!
Dnia 29 miesiąca orła 1174 roku w budynku w ptaszarni w Thanos doszło do masakry. Wiadomo jedynie, że sprawcą musiała być nieznanego gatunku bestia która zakradła się do środka.
Zginęło siedmiu ludzi, ósmy został ciężko ranny, aktualnie przebywa w szpitalu. Innych świadków zajścia niestety nie ma a ze względu na stan jedynego ocalałego - pana Alysa Miriona - nie możemy uzyskać żadnych więcej informacji. Samo zajście zostało odkryte na drugi dzień i jedynie dzięki szybkiej interwencji ostatni ocalały nie podzielił losu reszty.
Aktualnie teren ptaszarni jest zabezpieczony i niedostępny w najbliższym czasie, zapewne do ukończenia śledztwa i wynajęcia łowców którzy zajmą się sprawą. Przyczyną był nie człowiek, a jakieś monstrum, zatem sprawa naturalnie należeć będzie do nich.
O nowych informacjach informować będziemy na bierząco.
[sub]Ikar, Thanos 30.04.1174[/sub]
»Zamieszczono 26-06-2018 11:380
Zgłoś!
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ266
PD: 856
PostID #50088
Atharis spada z nieba!
Pierwszy dzień miesiąca lwa. Zdawałoby się, że wszystko będzie toczyć się normalnym tokiem, nikt nie spodziewał się, że akurat na mieszkańców Atharis spadnie taka tragedia.
Pradawny żółw na którym zbudowano miasto, nieustannie przez stulecia przemierzał niebiosa. Jednakże akurat tego dnia, w godzinach rannych wydarzyło się coś, co zepchnęło zwierzę z nieba. Najpierw pradawny wydał z siebie bolesny ryk, po czym runął wprost na ziemię. Niektórzy wspominają, że tuż przed tym jak to się zaczęło widzieli coś, jak gdyby fioletowy rozbłysk w okolicach łba.
Obrazel
Żółw minął Thanos i uderzył w las, niedaleko Syrthio (rys. poniżej). Miasto obyło się bez większych szkód. Siła uderzenia została w jakiś sposób zamortyzowana, budynki zachowały się w stanie niemal nienaruszonym. Aktualnie trwają prace renowacyjne oraz sprawdzające, czy konstrukcje budowli nie zostały uszkodzone i nie zagrażają życiu mieszkańców. Władze miasta są skłonne udzielić pomocy wszystkim poszkodowanym.
Policja, Gildia Magów i rzecz jasna Władze Miasta Atharis, już wysłały swoich przedstawicieli by zidentyfikowali źródło problemu i powód upadku pradawnego. Proponowana jest również nagroda za każdą przydatną informację na temat całego zajścia (więcej informacji w głównym Urzędzie Atharis). Jak na razie poszlak jest niewiele, zaś skala katastrofy poniekąd przeraża. Podobno jest jakiś trop, jednakże odpowiedzialni za sprawdzenie go odmawiają podania informacji do opinii publicznej. W efekcie zataja się przed nami, znów, co jest prawdziwym powodem, być może nawet już im znanym, dotykającego nas nieszczęścia.
[sub]Ikar, Atharis 02.05.1174[/sub]
.
Wybuch w hotelu "Stardust"Pierwszego dnia miesiąca orła, około dwu godzin po upadku Atharis doszło do wybuchu w hotelu Stardust. Przyczyny pozostają nieznane, nie wiadomo czy podłożone zostały ładunki wybuchowe, czy też byli w to zmieszani magowie. Zginęły przynajmniej trzy osoby, pięć kolejnych jest zaginionych. Kamienica w której mieścił się hotel, została doszczętnie zniszczona. Nie ostał się nawet szkielet budynku, by można zacząć jego odbudowę. Na całe szczęście nie zostały uszkodzone ściany nośne sąsiednich budynków, zatem nie grozi im zawalenie. Głównymi podejrzanymi zajścia jest para podróżników z innego świata, którzy wynajęli dzień wcześniej pokój w hotelu, zaś kolejnego, zaraz po eksplozji, widziano ich uchodzących z ruin budynku. Jest nagroda za jakieś informacje na temat tamtej pary. W tej sprawie, proszę się zgłaszać do głównego Urzędu Atharis. Rysopisy: Kobieta, w wieku około dwudziestu kilku lat, rasy nieznanej. Cechy charakterystyczne: lisie uszy i ogon, brązowe włosy, brązowe oczy, nosi przy sobie katanę. Średniego wzrostu. Mężczyzna, prawdopodobnie człowiek, w wieku około dwudziestu lat. Czarnowłosy, jedno oko białe drugie żółte. Ubierający się na czarno.
[sub]Ikar, Atharis 02.05.1174[/sub]
»Zamieszczono 26-06-2018 11:420
Zgłoś!
Kliknij tutaj aby odpisać