Postać   Wpis  
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ88
PD: 766
PostID #50107
Świat jest całkowitym odpowiednikiem naszego poza istnieniem smoków. Istnieją pewne różnice w historii, wynikające z obecności smoków, które, dobrze wykorzystane stanowią potężną siłę militarną. Potrzebne do rozgrywki informacje: * *Awiatorzy
*Kultura
*Smoki

»Zamieszczono 20-07-2018 19:320
Zgłoś!
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ88
PD: 766
PostID #50112
Smoki są tutaj stworzeniami bardzo różnorodnymi, przejawiającymi większą bądź mniejszą inteligencję (w zależności od gatunku). Wielkością różnią się, od niewielkich, ledwie przerastających konia do gigantycznych kilkudziesięcio tonowych bestii. Niektóre posiadają szczególne zdolności jak np. zianie ogniem, plucie kwasem czy widzenie w ciemnościach. Potrafią mówić, języka uczą się będąc jeszcze w jaju - świadome, przyswajają to co dzieje się wokół. Większość z nich po wykluciu nie potrafi się nauczyć już więcej, jeśli nawet - przychodzi im to z oporem. Młode smoki mają bardzo duży apetyt i rosną, cóż, w zastraszającym tempie. Proces z czasem zwalnia aż do osiągnięcia typowych dla tej rasy gabarytów. W różnych kulturach smoki są różnie odbierane i traktowane. * *Europa - pospólstwo w większości obawia się smoków, nie ma z nimi do czynienia o ile jakieś dzikie nie postanowią dobrać się do bydła. Smoki są traktowane jak bardziej inteligentne zwierzęta, są używane w celach militarnych. Tuż po wykluciu przydziela im się kapitana (zwykle to smok wybiera osobę spośród kandydatów która wyda mu się najsympatyczniejsza, co ma sprawić by zawiązała się między nimi swoista więź). Ten nakłada mu uprząż i od tego czasu jest za smoka odpowiedzialny jako dowódca jego i przydzielanej później załogi. Smok jest na tyle emocjonalnie związany ze swoim kapitanem, że by zmusić wielotonową bestię do posłuszeństwa wystarczy zagrozić jego opiekunowi.
*Chiny - smoki są traktowane na równi z ludźmi. Ich prawo jest tak dostosowane zarazem do ludzi i do smoków by każdy odnalazł tam swoje miejsce. Smoki nie są zmuszane do wiązania się z ludźmi czy służenia w armii, mogą normalnie na siebie zarabiać wykonując np. cięższe prace. Smoki Niebiańskie są mocno związane z rodziną królewską.

»Zamieszczono 20-07-2018 20:240
Zgłoś!
Patron
Moderator
Mistrz Gry
Status Status
SŻ88
PD: 766
PostID #50203
Awiatorzy stanowią ważną część siły militarnej każdego państwa - gdy ma się do dyspozycji smoki, nie sposób przecież z takiej okazji nie skorzystać. W każdym kraju są oni traktowani i przyjmowani przez społeczeństwo inaczej. Zwykle, na awiatora szkoli się od małego, często jest wręcz wskazane, by służący w korpusie kapitan smoka, "zapewnił" potomka który w przyszłości będzie mógł przejąć rolę dowódcy. Ze względu na to, że smoki są również istotami inteligentnymi, cały system jest bardziej zaawansowany niżby w przypadku gdyby były to zwykłe zwierzęta. Dla przykładu, niektóre gatunki, na swoich kapitanów zgadzają się przyjmować jedynie kobiety, przez co jest to jedyne "miejsce" w wojsku, gdzie można spotkać panie na wysokich stanowiskach. Smoki przywiązują się do tej jednej, konkretnej osoby która założy im uprząż i sprawuje dalej nad nimi pieczę. Jeśli kapitan umiera, bestia popada w skrajności - szał, smutek i niechęć do życia. Najprostszym sposobem wzięcia smoka do niewoli jest przystawienie pistoletu kapitanowi do głowy. Ponieważ jednak, te bestie żyją znacznie dłużej od ludzi, często kładzie się nacisk na to, by dowódcy wyjątkowo rzadkich i cennych okazów, posiadali potomka, który może zastąpić potem zmarłego na stanowisku kapitana. Jak zawsze, tak i w korpusie powietrznym, obowiązuje pewien przydział rang. Na samym smoku, najważniejszy jest rzecz jasna kapitan (by nim zostać, trzeba nie tylko być nominowanym ale także, zdołać nałożyć smokowi uprząż tuż po wykluciu - jeśli to się nie uda, smok nie nadaje się do późniejszego służenia w korpusie). Następnie pierwszy, drugi i trzeci oficer. I w końcu jest jeszcze załoga: jej liczba rzecz jasna zależy od wielkości bestii. Główna jej część jest niby załoga na okręcie. Strzelają i atakują z grzbietu smoka. Druga część, tzw załoga naziemna to ludzie, którzy pomagają zadbać o potrzeby takiego zwierzaka. Czy to zająć się zdobyciem jedzenia, czy opatrzyć rany. Smoki nie walczą jednakże same. Są przyuczane do najróżniejszych manewrów podczas których załogi między sobą kontaktują się odpowiednimi kolorowymi flagami, lub flarami. W każdym z takich "zespołów" również jest podział na rangi. Jak wiadomo, najważniejszą osobą jest ten, który dowodzi całą jednostką.
»Zamieszczono 23-09-2018 16:120
Zgłoś!
Kliknij tutaj aby odpisać