SSRPG.PL

Najlepsze forumowe PBF'y


Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: O Świecie
Nr:#1  Post Zamieszczono: 25 gru 2017, 17:29 
Awatar użytkownika
Nie wybrano
(ŚWIAT JEST JESZCZE W TRAKCIE TWORZENIA)Historia
Dawno dawno temu był sobie piękny wspaniały raj w którym wszyscy żyli w zgodzie. To co dobre zawsze się kończy, więc gdy śmiertelnicy go zamieszkujący zapomnieli złożyć odpowiedni hołd/ofiarę/etc bogom, ci zesłali na nich potop. I wszelkie lądy zniknęły pod wodą. Przeżyli tylko ci którzy mieli wystarczająco szczęścia, lub wykazali się niebywałą zaradnością. Jednak szanse na przeżycie gwałtownie malały, ocalali dryfowali po bezkresnym oceanie bez szans zdobycia wody pitnej czy pożywienia. Zaś starzy bogowie obraziwszy się na niewiernych, zostawili ich na pastwę losu.Znalazła się jednak grupa potworów, półbogów i innych takich, którym wcale nie odpowiadało mieszkanie w pustym świecie, bez ani kawałka suchego lądu. Zawiązawszy sojusz, zebrali się wspólnie i wytężywszy wszystkie siły wyłowili z wody zatopiony kontynent. Nie udało im się odratować całego poprzedniego świata, jednak dali szansę na rozpoczęcie nowego życia tym którzy przetrwali potop. Następnie rozeszli się w różne strony świata, w pojedynkę zajmując się wyciąganiem z objęć oceany nowych lądów. Dlatego w starych opowieściach figurują jako Poławiacze Wysp.Niestety nikt nie przewidział tego, że na kontynencie może nie być wystarczająco miejsca dla wszystkich. I tak rozgorzała walka o to kto ma zająć najlepsze tereny, a dla kogo wogóle zabraknie miejsca. Wojna popchnęła kulejące dotąd zaczątki technologii mocno do przodu. Konflikt był długi i krwawy. W końcu przyciągnął uwagę Poławiaczy Wysp. Kilkoro z nich zaoferowało układ – ci dla których zabrakło miejsca na lądzie, mieli zamieszkać na grzbietach kilku z najpotężniejszych Poławiaczy do czasu aż z oceanu nie zostanie wydostana odpowiednia ilość lądu.I tak skończyła się wojna i powstał świat zwany Cetus.

Miejsca:

Latające Miasta – istnieje kilka miast zbudowanych na grzbietach (jak głoszą zapisy) dawnych Poławiaczy Wysp. Jest to kilka ogromnych, pradawnych stworzeń które nie wiadomo skąd się wzięły ani dlaczego tak długo żyją. Świat jest zamieszkany również przez ich niezwykłe potomstwo, któremu jednak daleko, szczególnie rozmiarem, do rodziców.

>Miasto na Żółwiu – budynki postawiono na skorupie ogromnego, latającego żółwia. Na jego skorupie mieszka około 50 tys. mieszkańców. Gigantyczny gad co roku pokonuje tę samą trasę wokół planety, dwa razy zatrzymując się w okolicach kontynentu.

>Miasto na Wielorybie – mieszkanie na grzbiecie pływającego wśród chmur wieloryba jest już nieco trudniejsze. Nikt nie waży się budować na jego ogonie, czy płetwach, większa część miasta skupia się w okolicach głowy i tułowia. Wieloryb unika przepływania ponad lądem i często lubi urozmaicać sobie trasę podróży. Mimo wszystko to właśnie on ze wszystkim latających miast jest największym ośrodkiem kultu.

>Ławica Meduz – to jest zaiste miasto wyzwań. Nie dość, że jego układ ciągle się zmienia, to codziennie trzeba uważać by nie wpaść na parzydełka którejś z przepływających meduz. Mimo to osoby które tam mieszkają, są nadzwyczaj przywiązane do tej ławicy. Rzadko kto opuszcza "miasto" by zejść na stały ląd.

Poza tym jest jeszcze więcej wiosek, czy chociażby po protu rodzin zamieszkujących na grzbietach latających zwierząt. Nie są jednak tak znane i znacznie ciężej je odszukać.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2018, 15:03 przez Wilcza, łącznie zmieniany 1 raz
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Religia
Nr:#2  Post Zamieszczono: 25 gru 2017, 17:55 
Awatar użytkownika
Nie wybrano
W większości miejsc ciężko o typową świątynię. W co mniejszych wioskach czy na konkretnych wyspach można się spotkać z kultami jakiś miejscowych bóstw.
Największy odsetek społeczeństwa oddaje cześć Poławiaczom Wysp. Oscyluje to jednak między religią a zwykłym kultem dawnych bohaterów. Cała historia świata mimo iż wydarzyła się w zamierzchłych czasach, dla mieszkańców Cetusa wciąż pozostaje realną ponieważ przemierzając świat można natknąć się na Poławiaczy. Stąd też biorą się setki mitów i opowieści (mniej lub bardziej zmyślonych) powodujących rozrastanie się mitologii, a uniemożliwiających ujednolicenie jej i stworzenie konkretnej religii.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: O Świecie
Nr:#3  Post Zamieszczono: 02 sty 2018, 20:53 
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Co może niektórych zdziwić - na Cetusie złotem się nie płaci. Powód tego jest bardzo prosty. Kontynent jest na tyle mały, że złoża owego kruszcu praktycznie na nim nie występują. Stąd mało kto będzie wiedział czym złote monety są, za to jeśli już znajdzie się ktoś chętny na ich wymianę, zaoferuje całkiem miłe sumy.
Prócz małych wiosek gdzie tradycyjnie panuje handel wymienny, wszędzie na obszarze Cetusa korzysta się z tej samej waluty. Monety są wykonane z mieszanki masy perłowej i paru innych składników. Na awersie wytłoczone są symbole czterech pradawnych stworów (W zależności od wartości jest to żółw, wieloryb, smok bądź pierzasty wąż) zaś na rewersie ich wartość. Dodatkowo mają w środku dziurkę, tab by można było je nosić nawleczone na sznurku.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: O Świecie
Nr:#4  Post Zamieszczono: 05 sty 2018, 15:42 
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Rasy:

Ogółem rzecz biorąc nie ma określonej ilości ras zamieszkujących ten świat. Jest ich wiele, często też się ze sobą mieszają i koniec końców nie sposób ich rozróżnić. Mamy jednak kilka charakterystycznych:

>Ludzie- czym jest człowiek każdy wie i sam widzi. W każdym razie z powodu tego, że niegdyś się wywyższali, czy twierdzili, że są "jedyną prawdziwą rasą" czy coś takiego, inni traktują ich z dystansem. Ogółem rzecz biorąc: człowiek jest istotą nielubianą, choć ma szansę nadrobić złą opinię swoimi czynami.

> Wilkołaki - pół wilki pół ludzie (a może nawet 3/4 wilka 1/4 człowieka) których zabraknąć rzecz jasna nie mogło. Poruszają się na dwu nogach, są zazwyczaj nieco potężniejsze od człowieka. Mają bardziej wyczulony słuch oraz węch, stąd dużo z nich znajduje pracę w policji albo podobnych miejscach.

> Kotołaki - jakże inaczej nazwać hybrydę kota, poruszającą się na dwu łapach i zachowującą (mniej więcej) jak człowiek? Są jednak zazwyczaj znacznie niższe od reszty, na dodatek ich cykl życia jest krótszy. Dojrzewają już w wieku 13-14 lat, zaś żyją przeciętnie około 50. Generalnie przypominają nieco większe koty, poruszające się na dwu łapach.

> Jaszczury - kolejny pochodzący od zwierząt gatunek. Poruszający się na dwu nogach jaszczur - ciężko inaczej go opisać. Większość osobników nie posiada rogów czy innych ozdobników, za to często różnią się ubarwieniem (niemniej i tak króluje pośród nich zieleń ze wszystkimi swymi odcieniami).

> Elfy - spiczastoucha, długowieczna rasa, cóż tu więcej mówić.

> Samoświadoma trawa
Ostatnio zmieniony 05 sty 2018, 22:48 przez Wilcza, łącznie zmieniany 1 raz
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: O Świecie
Nr:#5  Post Zamieszczono: 05 sty 2018, 16:02 
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Pradawni (będę rozwijać w miarę odkrywania kolejnych stworzeń przez graczy... żeby było kilka niespodzianek)

Ogółem na świecie można spotkać stworzenia liczące sobie setki, tysiące lat oraz posiadające rozmaite zdolności o którym się często ludziom nawet nie śniło. Niektóre z nich wydały na świat swoje potomstwo o równie zadziwiającej aparycji co umiejętnościach. Delikatnie mówiąc są to stworzenia, które nazwalibyśmy mitycznymi: Smoki, Gryfy, Latające Żółwie...

> Atharis - gigantyczny, latający żółw, na którym zbudowane jest miasto (nazywane również jego imieniem). Nie wiadomo czy jest stworzeniem inteligentnym ani czy posiada jakieś magiczne zdolności poza samym faktem, że szybuje przez przestworza. Co ciekawe: wygląda na to, że nie musi jeść ani pić, skąd swego czasu wzięły się dywagacje, że może on na prawdę być jedynie maszyną zbudowaną na kształt zwierzęcia. Nikt jednak tego nie stwierdził, tak jak nikomu nie udało się z owym stworzeniem porozumieć.

> Pierzasty wąż (odkrywcy: Kethuir i Eris) - jak na tą kategorię jest dość młodym stworzeniem. Ok. 20 metrowy wąż, posiadający dwie pary skrzydeł. Większość jego ciała pokrywa łuska, nie licząc samych skrzydeł i dwu pasów piór ciągnących się wzdłuż ciała. Nic nie wskazuje na to, by był jadowity. Potrafi się za to dobrze kamuflować, przynajmniej jak na tak gigantyczne zwierzę. Jest inteligentny, przebiegły. Chwilowo więcej o jego zdolnościach nie wiadomo.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 5 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do: