SSRPG.PL

Najlepsze forumowe PBF'y


Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: O Świecie
Nr:#1  Post Zamieszczono: 25 gru 2017, 17:29 
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Historia
Dawno dawno temu był sobie piękny wspaniały raj w którym wszyscy żyli w zgodzie. To co dobre zawsze się kończy, więc gdy śmiertelnicy go zamieszkujący zapomnieli złożyć odpowiedni hołd/ofiarę/etc bogom, ci zesłali na nich potop. I wszelkie lądy zniknęły pod wodą. Przeżyli tylko ci którzy mieli wystarczająco szczęścia, lub wykazali się niebywałą zaradnością. Jednak szanse na przeżycie gwałtownie malały, ocalali dryfowali po bezkresnym oceanie bez szans zdobycia wody pitnej czy pożywienia. Zaś starzy bogowie obraziwszy się na niewiernych, zostawili ich na pastwę losu.Znalazła się jednak grupa potworów, półbogów i innych takich, którym wcale nie odpowiadało mieszkanie w pustym świecie, bez ani kawałka suchego lądu. Zawiązawszy sojusz, zebrali się wspólnie i wytężywszy wszystkie siły wyłowili z wody zatopiony kontynent. Nie udało im się odratować całego poprzedniego świata, jednak dali szansę na rozpoczęcie nowego życia tym którzy przetrwali potop. Następnie rozeszli się w różne strony świata, w pojedynkę zajmując się wyciąganiem z objęć oceany nowych lądów. Dlatego w starych opowieściach figurują jako Poławiacze Wysp.Niestety nikt nie przewidział tego, że na kontynencie może nie być wystarczająco miejsca dla wszystkich. I tak rozgorzała walka o to kto ma zająć najlepsze tereny, a dla kogo wogóle zabraknie miejsca. Wojna popchnęła kulejące dotąd zaczątki technologii mocno do przodu. Konflikt był długi i krwawy. W końcu przyciągnął uwagę Poławiaczy Wysp. Kilkoro z nich zaoferowało układ – ci dla których zabrakło miejsca na lądzie, mieli zamieszkać na grzbietach kilku z najpotężniejszych Poławiaczy do czasu aż z oceanu nie zostanie wydostana odpowiednia ilość lądu.I tak skończyła się wojna i powstał świat zwany Cetus.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, 11:07 przez Wilcza, łącznie zmieniany 3 razy
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Religia
Nr:#2  Post Zamieszczono: 25 gru 2017, 17:55 
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Nie wybrano
W większości miejsc ciężko o typową świątynię. W co mniejszych wioskach czy na konkretnych wyspach można się spotkać z kultami jakiś miejscowych bóstw.

Największy odsetek społeczeństwa oddaje cześć Poławiaczom Wysp. Oscyluje to jednak między religią a zwykłym kultem dawnych bohaterów. Cała historia świata mimo iż wydarzyła się w zamierzchłych czasach, dla mieszkańców Cetusa wciąż pozostaje realną ponieważ przemierzając świat można natknąć się na Poławiaczy. Stąd też biorą się setki mitów i opowieści (mniej lub bardziej zmyślonych) powodujących rozrastanie się mitologii, a uniemożliwiających ujednolicenie jej i stworzenie konkretnej religii.

KULT ELNATH
Jest jednym z największych stowarzyszeń, wyznającym jedną rzecz. Elnath był mitologicznym (a może i prawdziwym, jednakże brak zapisków z tamtych czasów) herosem, który przeciwstawił się jednej z pradawnych bestii krążących po świecie i siejącej chaos. Zginął w ostatecznym starciu, razem z potworem.
Na wzór owego bohatera, członkowie kultu uważają, że powinni tępić pradawne istoty, które włóczą się po kontynencie, często (w ich mniemaniu) zagrażając bogu ducha winnym mieszkańcom. Rzecz jasna są bardziej i mniej skrajni członkowie tej organizacji.
Jedno jest pewne: stanowią dość solidną organizację. Nie wiadomo kto dokładnie stoi na czele owego kultu, sama jego struktura jest tak podzielona, że każdy nowy nabytek trafia do zewnętrznego kręgu, gdzie pokazywana jest mu tylko bardzo niewielka część całości. Nawet część kapłanów i rekrutujących do kultu, nie wie co się dokładnie za tym wszystkim kryje.
Są jednymi z podejrzanych o spowodowanie upadku Atharisa (pradawnego gigantycznego latającego żółwia, noszącego miasto na plecach).

WYZNAWCY PIERZASTEGO WĘŻA
Właściwie nie wiadomo z kim mamy do czynienia. W północnym paśmie gór znajduje się świątynia. W tej świątyni mieszka jeden z Pierzastych Węży, nie utrzymujących kontaktu z żadnym ze swoich braci. Twierdzi jednak, że jest bogiem, zaś krwawe ofiary z ludzki, którym powyrywano serca, znikąd się nie wzięły...
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, 11:22 przez Wilcza, łącznie zmieniany 1 raz
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: O Świecie
Nr:#3  Post Zamieszczono: 02 sty 2018, 20:53 
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Co może niektórych zdziwić - na Cetusie złotem się nie płaci. Powód tego jest bardzo prosty. Kontynent jest na tyle mały, że złoża owego kruszcu praktycznie na nim nie występują. Stąd mało kto będzie wiedział czym złote monety są, za to jeśli już znajdzie się ktoś chętny na ich wymianę, zaoferuje całkiem miłe sumy.
Prócz małych wiosek gdzie tradycyjnie panuje handel wymienny, wszędzie na obszarze Cetusa korzysta się z tej samej waluty. Monety są wykonane z mieszanki masy perłowej i paru innych składników. Na awersie wytłoczone są symbole czterech pradawnych stworów (W zależności od wartości jest to żółw, wieloryb, smok bądź pierzasty wąż) zaś na rewersie ich wartość. Dodatkowo mają w środku dziurkę, tak by można było je nosić nawleczone na sznurku.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, 11:23 przez Wilcza, łącznie zmieniany 1 raz
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: O Świecie
Nr:#4  Post Zamieszczono: 05 sty 2018, 15:42 
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Spis ras: http://ssrpg.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=2713
Ostatnio zmieniony 01 mar 2018, 12:54 przez Wilcza, łącznie zmieniany 2 razy
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: O Świecie
Nr:#5  Post Zamieszczono: 05 sty 2018, 16:02 
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Pradawni i Mitologia (będę rozwijać w miarę odkrywania kolejnych rzeczy przez graczy... żeby było kilka niespodzianek)
viewtopic.php?f=18&t=2719

Na górę
  Wyświetl profil  
 
Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 5 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do: