SSRPG.PL

Najlepsze forumowe PBF'y






Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Skrzydła Ikara (Gazeta)
Nr:#1  Post Zamieszczono: 22 maja 2018, 16:02 
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Najnowsze informacje, prosto z Cetusa!Kraken atakuje Thanos! | Odkryto nową rasę? (29.04.1174)
Portal w Atharis! (28.04.1174)
Sprawa zniknięć w Atharis wciąż nie rozwiązana! (26.04.1174)


Archiwum1. 26.04.1174
2. 28.04.1174
3. 29.04.1174





Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Skrzydła Ikara (Gazeta)
Nr:#2  Post Zamieszczono: 22 maja 2018, 21:02 
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Sprawa zniknięć na Atharis wciąż nie rozwiązana!
Komendant policji, Risey Evans wciąż powtarza, że podjęto już stosowne kroki i śledzwo w toku. A mimo to nie przekazano do opini publicznej nadal żadnych nowych informacji. Czyżby mieli coś do ukrycia?
Zacznijmy jednakże od sedna sprawy. W ostatnich miesiącach zniknęło kilkanaście osób. Nikt nie wie co się z nimi stało ani dlaczego. Nie znaleziono nawet świadków owych zajść. Jedyną poszlakę od początku stanowił fakt, że wszyscy zaginieni przynależeli do jednej organizacji - Kultu Elnath, od kilku lat dość popularnego wyznania, szczególnie pośród młodych.
Dlaczego jak dotąd nikt z tym nic nie zrobił? Te pytania wciąż kierujemy do władz miasta, jednakże odpowiedzi brak. Mają coś do ukrycia czy chcą zatuszować własną nieudolność?
Ponieważ zawodzą nas ci, którzy podobno mieli nas chronić, postanowiliśmy sami na ten temat czegoś się dowiedzieć. Najlepiej zacząć od sedna sprawy, zatem odwiedziliśmy wyznawców Elnatha na jednym z ich spotkań.
Przystąpienie już do samego kultu nie stanowi wyzwania. Są otwarci na nowych członków, choć podobno niektórym każą wykonywać dodatkowe zadania - jak powiedział nasz informator. Nas ominęły takie restrykcje i raz dwa znaleźliśmy się w kręgu wiernych. Żadnych tajemnic, masek, czegkolwiek czego możnaby oczekiwać.
Całe spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze. Kapłan powiedział kilka słów na temat Elnatha, odprawił ceremonię wspominając jego osiągnięcia i ostatecznie oudzieliłnam błogosławieństwa. Dalej odbyła się niewielka uroczystość na cześć nowych członków.
Przez cały czas nie spostrzegliśmy niczego podejrzanego, jednakże nie wahaliśmy spytać się o zaginionych. Z zadziwiającą wręcz łatwością uzyskaliśmy informację, że wszyscy oni odeszli tuż przed zaginięciem. Przypadek? I dlaczego nie było to ukrywane.
Tym samym po zaledwie kilku godzinach uzyskaliśmy więcej niż policja przez ostatnie miesiące. Czy może to oznaczać, że tak na prawdę oni mają coś z tym wspólngo? Co zatem ukrywają?
Już od dawna wiadomo, że władze miasta nie darzyły zbytnią sympatią nowego wyznania. Czyżby nie mogąc w to ingerować próbowali znaleźć inny sposób na zniechęcenie ludzi? Nie dajcie się zastraszyć!
Ikar - Atharis 26.04.1174





Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Skrzydła Ikara (Gazeta)
Nr:#3  Post Zamieszczono: 24 maja 2018, 21:53 
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Inne światy na wyciągnięcie ręki! Portal w Atharis!
Dnia 26 miesiąca orła tego roku, w głównym urzędzie Atharis pojawił się pierwszy przybysz z innego świata. Dzień później okazało się, że nie był to zwykły mag jak pierwotnie zakładano, a podróżnik, który przedostał się przez portal prowadzący do innego świata. Na temat tego co znajduje się po drugiej stronie krążą różne informacje, jednakże najpewniejszym źródłem jest pan Mervin Ackroyd, jeden z pracowników urzędu w Atharis. Na co dzień jego zadaniem jest przyjmowanie podróżników czy pomoc w odnalezieniu się zagubionym osobą (bowiem wszyscy wiemy, jak to większość magów wykazuje tendencję do pojawiania się znikąd w przypadkowych miejscach).
Przeprowadziwszy z nim krótką rozmowę na ten temat, dowiedzieliśmy się co nieco o tym, co znajduje się po drugiej stronie portalu. "Karczma i dużo portali dookoła" - powiedział pan Ackroyd. Mimo, że brzmi to dość nierealnie, przybysze zdawali się powtarzać to samo.
Dlaczego jak dotąd portal pozostał niezauważony?
Z łatwością można by o to oskarżyć brak kompetencji personelu, jednakże powód okazuje się o wiele prostszy. Przejście jak się okazuje pozostaje niewidoczne dla oczu aż do momentu przekroczenia go. Wobec tego przybysze byli świadomi jego istnienia zaś my - niestety nie. Można by się za to obawiać, że będzie stanowił zagrożenie dla nieświadomych jego istnienia osób. Dlatego natychmiast podjęto stosowne kroki.
Aktualnie przejście ozdabia piękny rzeźbiony łuk, dzieło Náin'a Thrilbera, znanego artysty któremu również zawdzięczamy wykonanie rzeźby na wschodnim placu. Wzorował się na roślinnych motywach, wplatając w całą konstrukcję kwiaty oraz kilka szczegółowo wykonanych ptaków. Całość, nie dość, że misternie wykonana, została ukończona w zaledwie dwa dni, ku naszemu zdziwieniu. Co jest chyba najlepszym powodem dla którego nazwisko Thrilberg jest tak wysoko cenione.
Co jakiś czas teraz pojawiają się nowi przybysze. Władze miasta zapewne zechcą dołożyć starań by udogodnić nowym osobą przejście między światami. Jest już piękny łuk, fachowa obsługa która zapewni przybyłym potrzebne infomacje. Podobno w planach jest również otworzenie w okolicy kantoru oraz ewentualne próby nawiązania handlu z innymi krainami.
Do tego czasu możemy jedynie obserwować rozwój wydarzeń i starać się pokazać Cetus z jak najlepszej strony.
Ikar - Atharis , 28.04.1174





Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Skrzydła Ikara (Gazeta)
Nr:#4  Post Zamieszczono: 25 maja 2018, 19:55 
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Kraken atakuje Thanos!
Wczorajszego dnia w godzinach popołódniowych, jedno z większych miast portowych na kontynencie doświadczyło wątpliwej przyjemności spotkania z krakenem. Morski potwór pojawił się niemalże znikąd i dokonał licznych zniszczeń.
Wciąż nie udało określić się, co dokładnie przyciągnęło potwora do brzegu. Jak dobrze wiadomo, zazwyczaj trzymają się głębszych wód, obfitych dla nich w zwierzynę łowną. Dlatego niebezpiecznie jest tak daleko wypływać. Jednakże znane są tylko nieliczne przypadki gdzie faktycznie te stworzenia atakowały ludzkie siedziby. Specjaliści starają się określić cóż mogło stanowić powód jego pojawienia się i jak temu na przyszłość przeciwdziałać.
Największe straty poniósł sam port i zacumowane tam statki. Kilka okrętów handlowych straciło towar, władze miasta w związku z tym zamierzają udzielić pomocy co bardziej poszkodowanym. Nie obyło się bez ofiar, jednakże były to zaledwie cztery osoby. Wszystko dzięki reakcji nieznanego maga, którego dane personalne nie zostały jednakże jeszcze upublicznione.
Monstrum zabiło monstrum?
Relacje naocznych świadków nie są jednakże zbyt pochlebne dla ich wybawiciela. Podobno faktycznie samotny mag stanął przeciwko bestii, jako broni używając... ciał zabitych. Możemy sobie jedynie wyobrażać co w tym momencie poczuli obecni. Zdolności maga okazały się na tyle efektywne, że dość szybko uporał się z morskim monstrum. I tutaj następują dość rozbieżne relacje świadków.
Z jednej strony pada stwierdzenie, że mag został przez krakena pożarty a umierający potwór zdołał jedynie umknąć kawałek dalej od brzegu, gdzie zdechł. Jednakże słyszymy też, że na brzegu zaraz po zakończeniu walki widziano owego maga, dokonującego rekonstrukcji ciała po ranach otrzymanych w walce.
Władze miasta jak i rodziny poległych odmawiają komentarza na ten temat.
Ikar, Thanos 29.04.1174
Zielona plaga Thanos!Jakiś czas temu zauważono pojawienie się nowych stworzeń w okolicach Thanos. Małe, zielone, przypominające trawnik z oczami - to chyba najlepszy opis jaki da się na ten temat sklecić.Początkowo zdziwieni mieszkańcy uznali owe stworzonka za przypadkowe szkodniki, jednakże szybko wyszło na jaw iż są to istoty obdarzone mniejszą lub większą inteligencją. Aktualnie trwają próby znalezienia sposobu na porozumienie z tym nowym gatunkiem.
Ikar, Thanos 29.04.1174





Na górę
  Wyświetl profil  
 
Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 4 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron