SSRPG.PL

Najlepsze forumowe PBF'y

PEGI 18
Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ważne postacie
Nr:#1  Post Zamieszczono: 02 gru 2018, 00:44 
Patron SSRPG
Awatar użytkownika
Mężczyzna
Znikam na dłużej
Magni i Modi

Magni ("siła") - Áss, syn Thora i olbrzymki Jarnsaksy. Mając trzy dni wykazał się niesamowitą siłą - zrzucił bowiem nogę zabitego olbrzyma Hrungnira, która przygniatała jego ojca. Innym bogom się to nie udało. Nagrodą był koń Hrungnira, Gulfaksi (Złotogrzywy).

obrazek

Modi (śmiały) – As, bliźniaczy brat Magniego będący personifikacją odwagi swego ojca Thora.

obrazek

Magni i Modi po Ragnaröku mieli być jednymi z bogów panujących. Mają odziedziczyć Mjóllnir i zbudować nowy Asgard - Gimleę. Zostali zabici nad Jeziorem Dziewięciu przez Agasharr.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ważne postacie
Nr:#2  Post Zamieszczono: 02 gru 2018, 00:46 
Patron SSRPG
Awatar użytkownika
Mężczyzna
Znikam na dłużej
obrazek

Loki – olbrzym z mitologii nordyckiej, zaliczony w poczet bogów, symbol ognia i oszustwa. Syn olbrzyma Farbautiego i Laufey. Loki posiadał zdolność przemiany (w łososia, konia, ptaka, pchłę itp.), włącznie ze zmianą płci.

Zrodził (stworzył) największe potwory – wielkiego wilka Fenrisa (Fenrira), węża Jormunganda (Midgardsorma) i boginię umarłych Hel – według większości wersji miał owe potomstwo z olbrzymką Angerbodą z Żelaznego Lasu. Nigdy do końca nie trzymał z żadną ze stron (oprócz Ragnaroku, gdy wreszcie opowie się przeciw bogom i powiedzie na nich olbrzymów). Towarzyszył Thorowi w wielu wyprawach po świecie, podarował Odynowi Sleipnira – ośmionogiego, bardzo szybkiego rumaka, a także swego syna. Loki miał także dwóch synów ze swą żoną Sygin – Valiego i Narviego, z Sif Ulla. Był również zmieniony w kobietę, podziemną czarownicę, co trwało osiem lat. Przez ten okres rodził straszliwe potwory.

Agasharr i Ulvrir spotkali Lokiego w trakcie swej wędrówki. Podszywał się on pod karła Dvalina oferując im pomoc w znalezieniu fragmentów Bifrostu.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ważne postacie
Nr:#3  Post Zamieszczono: 02 gru 2018, 00:54 
Patron SSRPG
Awatar użytkownika
Mężczyzna
Znikam na dłużej
obrazek

Mimir – tajemniczy mędrzec o nieznanym pochodzeniu. Był właścicielem źródła mądrości u korzeni Yggdrasilu. Prawo do napicia się z tego źródła uzyskał Odyn, płacąc w zamian Mimirowi własnym okiem.

Po wojnie Azów z Wanami Mimir został wraz z Hönirem oddany do Wanów jako zakładnik. Za rady udzielane Hönirowi został przez Wanów ścięty. Zabalsamowana głowa Mimira udzielała rad Odynowi.

Odyn podarował głowę Mimira synom Thora by ta pomogła im w wypełnianiu zleconych im misji w Midgardzie. Została im odebrana przez Lokiego, który przekazał ją Agasharr by ta wraz z jego pomocą odnalazła Fafnira i zdobyła jego krew by pomóc Ulvrirowi.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 3 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron