SSRPG.PL

Najlepsze forumowe PBF'y

PEGI 18
Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kto jest kim, czyli postacie PBC_Karczma
Nr:#1  Post Zamieszczono: 06 lis 2015, 19:56 
Administrator techniczny
Awatar użytkownika
Kobieta
Kolorowo mi
Tutaj możecie zamieszczać opis swoich stałych postaci uczestniczących w PBC_Karczma.Na początek może ja:
Luna - postać zainspirowana serią Assassin's Creed. Nigdy nie wie, kiedy należy milczeć. Nie zwraca też szczególnej uwagi na bycie miłą. Jak nietrudno odgadnąć, nie para się ogrodnictwem, ale w odróżnieniu od postaci z gry, doskonale czuje się w złodziejskiej roli.
Zawsze nieufna, zwykle zgryźliwa, jednak jak najbardziej zdolna do lojalności - jeśli z jakiegoś powodu tak postanowi.

Pilnuje ażeby nikt nie posądził jej przypadkiem o sumienie, romantyczne usposobienie bądź litość.
Zadurzona w postaci Aleksa z którym przez wiele lat współpracowała, lecz zbyt dumna by mu o tym powiedzieć.

obrazek

Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kto jest kim, czyli postacie PBC_Karczma
Nr:#2  Post Zamieszczono: 06 lis 2015, 20:02 
Administrator
Nie wybrano
Aleks - Jedna z najbardziej rozpoznawałnych w PBC Karczma postaci, w tym również widniejąca na obrazku PBC - ze znudzoną miną, trzymając kufel.
Widzimy go tutaj po prawej.

obrazek

Ta postać również zainspirowana jest serią Assassin's Creed. Cóż, wystarczy chyba stwierdzić, że jest to odpowiednik Edwarda Kenway'a z czwartej części skrytobójczych przygód.

Aleks jest oszczędny tak w słowach, jak w czynach. Jednak gdy już odzywa się bądź podejmuje działanie, najczęściej jest ono trafne i wzbudzające szacunek innych.
Osobnik o wielkim, acz rzadko okazywanym poczuciu humoru. Mimo solidnej postawy nie brak mu refleksu. W tym również od strony intelektualnej - jeżeli nie przesadzi akurat z ulubionym piwem bergamotowym.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kto jest kim, czyli postacie PBC_Karczma
Nr:#3  Post Zamieszczono: 06 lis 2015, 21:28 
Awatar użytkownika
Kobieta
Umówmy się na kawę
Zainspirowana potrzebą odrobiny dystansu do siebie i popularnych na chacie rudzych dziewczyn... Oto jest!

A więc - Czy może być coś bardziej pozytywnego, niż Aqwos ? No pewnie, że może. Ale ludzkość nie doszła jeszcze do tego poziomu, więc sztandar radości życia śmiało można okrzyknąć jej własnością. Zawsze uśmiechnięta, o ekspresji na poziomie reaktora jądrowego Aqwos jest by być i jest, by... Nie, to nie ma sensu. Lecimy dalej!
Umysł o ostrości żyletki i możliwościach skupienia muszki jednodniówki, jest w stanie rozwikłać każdy problem... O ile zawiera duże i świecące elementy. Posługująca się całkowicie nielogicznym systemem wartości i oprogramowaniem dającym do wyboru nie więcej, niż trzy opcje (ryzyko przepalenia jest zbyt duże!) dziewczyna ta przemierza świat z dwoma misjami - niesieniem pokoju i zagłady. Nie pytajcie jej, czemu. Sama nie wie.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kto jest kim, czyli postacie PBC_Karczma
Nr:#4  Post Zamieszczono: 06 lis 2015, 22:50 
Nie wybrano
Imię: Astoria
Rasa: Wieczny człowiek - stworzony przez boga czasu
Zawód: Kronikarz dziejów świata
Wygląd: Czarne włosy do ramion, złote oczy (kiedy ma „widzenie” stają się odbiciem gwieździstego nieba), nosi stroje z kapturem w stonowanych barwach czerni srebra i złota. Na szyji ma wisior z klepsydrą zawierającą mistyczny pierwiastek, który wzmacnia siłę jej "wizji". Artefakt chroniony jest zaklęciem, które jest niczym w porównaniu z ryzykiem złapania za rękę przez złotooką.
Charakterystyka: Astoria jest tworem boga czasu. Powstała by ktoś pisał księgi zawierające dzieje światów. Jej zachowanie i aktualny humor jest ściśle związany z tym, co spisała w ostatnim czasie. Kobieta widzi przeszłość, przyszłość i teraźniejszość, ale jest istotą neutralną której nie wolno wpływać na zmianę w głównym nurcie czasu. Istnieje możliwość zasięgnięcia wiedzy z ksiąg jednak jest to opcja ekstra i wymaga zapłaty. Astoria zamieszkuje i pracuje w wielkiej Bibliotece na płaszczyźnie czasu i z tego powodu nie starzeje się i nie może umrzeć. Jedyna możliwa śmierć to odesłanie jej przez stwórcę.

Postać wzorowana na postaci Astinusa z serii Dragonlance.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kto jest kim, czyli postacie PBC_Karczma
Nr:#5  Post Zamieszczono: 07 lis 2015, 12:59 
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Napisz do mnie
obrazek


Imię, imiona, inne nazwy własne: M-3, Mewthree, Oscar – znane imiona, w narracji Meł, Luna niegdyś nazywała go gadziną, a Aqwos czasem mówi o nim kosmita. Faktycznie nazywa się Oscar Mewthree
Wiek: jako hybryda – dojrzewa inaczej, liczba przeżytych lat to 9, wygląda na 30, a zachowuje się – różnie.
Gatunek: Homo Meoutsu Sapiens, sztucznie utworzona hybryda człowieka i wymarłej PSI-aktywnej istoty z rodziny łasicowatych…
Lubi: przy odpowiednim podejściu wszystko lubi.
Nie Lubi: pietruszki
Znak zodiaku: Krowa. Płci męskiej.
Wzrost: 198cm
Waga: 138 kg

GENEZA: powołanie czegoś takiego do życia nie mogło odbyć się na zasadzie przypadku, eksperymentu czy zabawy, tym bardziej że dużo kosztuje i stale kogoś wkurza. Celem projektu było uzyskanie całkowicie kontrolowanej istoty PSI aktywnej, i udało się. M-3 posiada wysoko rozwinięte zdolności psioniczne oraz bardzo wysoki wskaźnik Hannibala, przy niemal zerowej skłonności do buntu (efekt odpowiedniej indoktrynacji oraz neuroimplantu), jest więc idealny do zarabiania kasy.
Prócz wyżej opisanych plusów, ma też inne,w postaci syntetycznych organów, głównym jego atutem jest cybernetyczne serce firmy yamacha, którym M-3 czasem się chwali.

„M-3 to trudny typ. Nawet jeśli myśli nad tym co mówi, to niestety mówi najpierw.”
- Luna o M-3

M-3 pochodzi z Ziemi,z roku 2052, z futurystycznego miasta DeltaCity w USA, stan NY. W karczmie czasem próbuje szerzyć swoją kulturę, tudzież jej brak, przegrywając jednak z kretesem z absurdami (w jego subiektywnej ocenie) kultury miejscowej, co skutkuje gafami jedna za drugą, dziwnymi niedomówieniami, śmiesznymi sytuacjami i co chwile skonsternowanym Mełem. Handluje papierosami z Dagonem. Lubi dziewczyny (brzydkie mogą też być, ważne by go sobą zainteresowały). Jest oficjalnym kochankiem Esirry (mimo ze jest żonaty i dzieciaty w swoim sferrum). Potrafi być bardzo szarmancki, uwielbia flirtować.
Broni słabszych, reaguje w przypadku bezsensownej przemocy w karczmie, choć wcale nie żadziej sam daje się robić w konia przez innych, bardziej obytych w kulturze (a z tarapatów zazwyczaj ratuje go Luna). Wrażliwy, przyjazny, towarzyski i wesoły. Humanista.

Pali tanie fajki, pije niewiele, nigdy jeszcze się w karczmie nie urżnął, częściej udziela się towarzysko i po prostu dobrze bawi, niż zachliwa ryj. Lubi szpanować, popisywać się i wzbudzać zainteresowanie innych. Jest gadżeciarzem. Ma nieskomplikowane poczucie humoru, lubi żarty fizjologiczne. Ale przy odpowiednim rozmówcy potraci wykrzesać z siebie wyższy poziom, nie tylko żarów ale i dyskusji. Miewa filozoficzne rozkminy. Lubi słuchać. Jest ufny i odrobinę naiwny. Idealista. Bardzo ekspresyjny – czasem nawet nachalny - w okazywaniu uczuć. Ma łagodną naturę.
Żywi się głównie kebabem, choć od jakiegoś czasu jest obrażony na mięso w karczmie Gabriela, po tym jak biesiadnicy zjedli diabła…

M-3 nadaje się dla początkujących graczy PBC – do każdej nowej postaci jest nastawiony bardzo pozytywnie i przyjaźnie. Mimo kontrowersyjnego wyglądu – jest niegroźny.
UWAGA: nie oznacza to, ze M-3 w razie potrzeby nie potrafi zachować si agresywnie: potrafi, ma warunki fizyczne do walki, potrafi się bić, strzelać, i ofensywnie używać PSI. Nigdy jednak nie zachowuje się agresywnie bez powodu.

CIEKAWOSTKI:

- M-3 jest głuchy – fizycznie nic nie słyszy, można przy nim tłuc talerze – nie zareaguje. Porozumiewa się telepatycznie – niemal bez różnic z moralną rozmową.
Głuchota nie jest dla niego tematem drażliwym – spokojnie można z nim o tym pogadać.
- Posiada ogon!

(Postać inspirowana m.in. Mewtwo ;)
Więcej o M-3 na moim blogu)
Ostatnio zmieniony 12 gru 2015, 17:09 przez Srokaty Fumpak, łącznie zmieniany 1 raz
Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kto jest kim, czyli postacie PBC_Karczma
Nr:#8  Post Zamieszczono: 24 sty 2016, 14:27 
Awatar użytkownika
Mężczyzna
Czuję magię
Generał Grievous przed zostaniem cyborgiem nazywał się Qymaen jai Sheelai. Był kaleeshianinem, gdyż mieszkał na Kalee. Jego planetę trawiła wojna z Yam’rii. W pewnym momencie swojego życia spotkał swoją miłość, która nazywała sięRonderu lij Kummar. Walczyła ku jego boku aż do niechlubnej śmierci. Generał po śmierci swojej ukochanej osoby postanowił założyć rodzinę. Wziął 10 żon i spłodził 30 synów i córek. Jednak i to nie pomogło. Ostatecznie doszedł do wniosku, że będzie opłakiwał ją tak długo jak będzie żył więc zmienił imię na Grievous (ang. zrozpaczony). Republika nałożyła na Kaleeshian karne cła i embarga przez co planeta legła w gruzach.obrazek
Po tym czasie Grievous dołączył do separatystów; innymi słowy oddziału droidów. Grievous dowiedział się, że Hukowie czyli Yam’rii bezczeszczą jego rodzimą planetę więc zabrał kilku wojowników i swoim promem wyruszył na planetę. Jednak jego wojownicy umieścili w statku ładunek wybuchowy i okręt wyleciał w powietrze prawie zabijając generała. Wtedy to nie jaki San Hill wraz z droidem medykiem poddali go operacji mózgu i wrzucili go do urządenia wypełnionym żelem medycznym inaczej zwany Bacta. Doczepili mu metalowe kończyny i usprawnili mózg, żeby szybciej reagował na wydarzenia. Posiada dodatkową parę rąk żeby zaskoczyć przeciwnika jak i również zdolność zadawania ciosów pod różnym kątem i siłą. Generał chciał żeby pozostał mózg czy oczy po wątrobę na sercu kończąc. Pierwszych Jedi pokonał gołymi pięściami. Po śmierci hrabiego Dooku (jak się później okazało, że to on wysłał na niego wojowników żeby go zabić) to Grievous przejął dowództwo nad droidami. W czasie Wojen Klonów generał rządził separatystami i zabijał dziesiątki rycerzy Jedi.
Pod koniec Wojen Klonów cyborg wziął udział w przedsięwzięciu porwania z Coruscant kanclerza Palpatine co mu się prawie udało gdyby nie Anakin Skywalker i Obi-wan Kenobi. Przy załadowaniu kanclerza na statek Mace Windu (raddny Jedi) zmiażdżył mu płuca przez co cyborg ma nieustający kaszel.
Gdy leciał na Utapau dokonać ostatnich napraw na powitanie przyszedł mu Generał Kenobi. Cyborg uruchomił wszystkie kończyny i zaczął atak na Kenobiego. Niestety ten posługiwał się technika defensywnego soresu i odparł ataki cyborga odcinając mu lewą górną i prawą dolną dłoń. Grievous musiał ratować się ucieczką swoim Wheelbike’em. Kenobi podążył za nim stworem o nazwie Boga. Po krótkim pościgu spotkali się na lądowisku gdzie po nierównej walce na pięści cyborg miał przewagę nad Kenobim lecz popełnił błąd i Jedi rozchylił mu płyty pancerza pokazując wnętrzności. Generał dzięki swojej sile rzucił Kenobim tak mocno, że ten wyleciał poza krawędź lądowiska, ale się chwycił. Cyborg podszedł do niego z urządzeniem, którymi walczą Magnaguardy i już miał zaatakować gdy Kenobi użył Mocy i przyciągnął blaster Grievousa i strzelił 5 razy w jego serce zabijając go.
Podczas jednej z wypraw na Utapau zawita ł do karczmy, a że był strasznie wielki (ma 216 cm) to wzbudził nie mały podziw i zaskoczenie. Po parunastu dniach sam sobie dospawał parę części i teraz może pić z przyjaciółmi. Dosyć często przytrafiają mu się zwiechy systemu, ale jak się tłumaczy “to wada fabryczna”.


obrazek

Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kto jest kim, czyli postacie PBC_Karczma
Nr:#9  Post Zamieszczono: 07 paź 2016, 20:58 
Postać
Awatar postaci

Nie wybrano
obrazek

Nazwa: Agnes
Rasa: Człowiek
Wiek: 15 lat
Charakter: Pewna siebie, opanowana, pojętna, dumna, wyniosła.
Wygląd: Wysoka na 165 cm. Waga 55 kg. Jasna cera, kasztanowe włosy, ciemnobrązowe oczy.
Historia: Jest księżniczką morskiego państwa-miasta Jolkis na wyspie Laryndia, która z kolei była częścią Cesarstwa Wszechziemi. Jej ojcem był król Urbanus III. Agnes od najmłodszych lat uczyła się rzemiosła wojennego a także zasad życia dworskiego. Została wygnana po tym jak jej brat Angus przejął władzę po zamachu stanu. W wyniku intryg i zamieszania musiała uciec przez magiczny portal, który zaprowadził ją w kompletnie nieznane jej miejsce.
Umiejętności: Walka bronią białą, walka w zbroi, walka wręcz, jeździectwo, dyplomacja i retoryka, zdolności interpersonalne, pierwsza pomoc, pływanie i nurkowanie, sztuka wojenna, żegluga morska.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Kto jest kim, czyli postacie PBC_Karczma
Nr:#10  Post Zamieszczono: 10 gru 2016, 21:54 
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Dziś się bawię
Imię i Nazwisko: Shinzo Toshiro
Wiek: 20(z wyglądu) 89(Rachuba społeczności dusz)
Zawód: 4 Oficer 11 Oddziału Kapitana Zarakiego Kenpachiego
Wygląd:Średnio długie włosy białej barwy. Wyglądem ogromnie przypomina zmarłego Ichimaru Gina. Jest wysoki i szczupły, jego kolor oczu zmienia się zależnie od nastroju (Chociaż rzadko to widać). Nosi tradycyjne Shihakushō (Czarne kimono) oraz symbol 4 oficera.
Charakter: Shinzo jest bitnym i nieco narwany człowiekiem ale potrafi powiedzieć coś mądrego a czasami wręcz zaskakującego. Jest wierny swoim towarzyszom i zawzięty przeciwko wrogom.
Wygląd:obrazek

Na górę
  Wyświetl profil  
 
Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do: