SSRPG.PL

Najlepsze forumowe PBF'y


Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mitologia
Nr:#1  Post Zamieszczono: 19 mar 2018, 13:16 
Awatar użytkownika
Nie wybrano
Mitologia każdego świata, to bardzo ważna rzecz. Szczególnie, gdy jej bohaterowie kroczą między ludźmi. Tak, że właśnie tego będzie dotyczył ten artykuł.
Dawni bogowie opuścili ten świat, także nad nimi nie będziemy się rozwodzić. Pojawiają się jednak nowe bóstwa, o których jeszcze mało kto słyszał bądź wie. Tak więc, z obecnych bóstw możemy znaleźć w świecie jedynie trzy.
.
.
Bóstwo Śmierci
Spoiler: pokaż
jeśli jej spytacie, odpowie, że bóstwem to jest tylko na papierku. I trochę w tym racji. Śmierć, jak śmierć, istnieje w niemal każdym ze światów. Ale nie zawsze ma status bóstwa i nie zawsze to bóstwo jest śmiercią we własnej osobie. Ta akurat będzie grać paskudną, na pozór będzie zachowywać się całkowicie nielogicznie. Ale nie dajcie się zwieść.
.
.
Chaos
Spoiler: pokaż
Tak nieuporządkowany twór, że ciężko wyłonić z niego jakąkolwiek hierarchię. Ale pewnego rodzaju bóstwem jest, tego odmówić mu nie można. Samym bóstwem nie jest do końca żaden z tworów tylko wszystkie razem i żaden z osobna. Pośród ich wymiaru rzecz jasna istnieją byty silniejsze i słabsze które będą dążyły do zdobycia tego tytułu oraz zdominowania chętnych na to miejsce.
.
.
Bóstwo Szczęścia
Spoiler: pokaż
I tak po tylu set latach pojawił się w końcu bożek, o nieznanej jeszcze nikomu twarzy. Raz jest przychylny, a raz nie...
.
.
.
PRADAWNI - są to stworzenia, można by rzec, mitologiczne. Pradawne stwory, które siłą i mądrością niemal dorównują bóstwom. Krążą po świecie, więc można ich spotkać tu i ówdzie.

.
.
Atharis
Spoiler: pokaż
gigantyczny, latający żółw, na którym zbudowane jest miasto (nazywane również jego imieniem). Nie wiadomo czy jest stworzeniem inteligentnym ani czy posiada jakieś magiczne zdolności poza samym faktem, że szybuje przez przestworza. Co ciekawe: wygląda na to, że nie musi jeść ani pić, skąd swego czasu wzięły się dywagacje, że może on na prawdę być jedynie maszyną zbudowaną na kształt zwierzęcia. Nikt jednak tego nie stwierdził, tak jak nikomu nie udało się z owym stworzeniem porozumieć. Na jego skorupie mieszka około 50 tys. mieszkańców. Gigantyczny gad co roku pokonuje tę samą trasę wokół planety, dwa razy zatrzymując się w okolicach kontynentu.
.
.
Pierzasty wąż (Etzal) (odkrywcy: Kethuir i Eris)
Spoiler: pokaż
jak na tą kategorię jest dość młodym stworzeniem. Ok. 20 metrowy wąż, posiadający dwie pary skrzydeł. Większość jego ciała pokrywa łuska, nie licząc samych skrzydeł i dwu pasów piór ciągnących się wzdłuż ciała. Nic nie wskazuje na to, by był jadowity. Potrafi się za to dobrze kamuflować, przynajmniej jak na tak gigantyczne zwierzę. Jest inteligentny, przebiegły. Chwilowo więcej o jego zdolnościach nie wiadomo.
.
.
Pierzasty wąż z świątyni (odkrywca: Asef )
Spoiler: pokaż
w starej świątyni, w której ukryto pewien artefakt, zamieszkał wąż. Właściwie nie wiadomo kiedy się tam przywlókł, ani dlaczego, jednakże, w przeciwieństwie do swojego młodszego brata, jest strasznie zadufanym w sobie stworzeniem. Uważa się za bóstwo, jakiś niewiadomy kult składa mu nawet ofiary. Z pewnością jest silnym stworem, jednakże do bystrości umysłu nieco mu brakuje.
.
.
Morski Smok, Władca Oceanu (odkrywca: Ghar'isthar)
Spoiler: pokaż
potężny smok, o podłużnym, pokrytym łuską cielsku i otaczającej łeb "grzywie". Zamieszkuje pałac w podwodnym mieście, otaczany czcią i szacunkiem przez wszystkich mieszkańców głębin. Jak większość smoków (przynajmniej tych z Cetusa) ma słabość do zbierania różnorakiego rodzaju skarbów czy błyskotek.
.
.
Feniks (odkrywca: Kethuir )
Spoiler: pokaż
ognisty ptak, odradzający się z własnych popiołów. Za życia ma wielkie rozłożyste skrzydła, długi ogon, wzrostem dorównuje słoniowi. Kiedy lata wysoko na nocnym niebie, omyłkowo może zostać uznany za gwiazdę. Kiedy umiera, przybiera szarawą formę, jakby wyrzeźbiono go w zwęglonym drewnie. Powoli rozpada się na popiół, by zakończywszy cykl ponownie się odrodzić.
.
.
Srebrny Jeleń (odkrywca: Asef )
Spoiler: pokaż
potężny zwierz, w kłębie mierzący ponad dwa metry. Okryty gęstym, srebrnym futrem. Posiada długi ogon, stanowczo nie pasujący do jelenia, na dodatek jego pysk przypomina nieco bardziej psi. Potrafi używać zdolności magicznych, jednakże nie wiadomo jeszcze na jaką skalę. Ma się - można by powiedzieć - za opiekuna lasów i puszcz. Gdyby nagle komuś przyszło do głowy spalić taką do gołej ziemi, z pewnością miałby z nim do czynienia.
.
.
Rogaty wilk (odkrywca: Alexandre , Asef )
Spoiler: pokaż
wiadomo, że może zmieniać swoje rozmiary, jednakże na jaką skalę - ciężko określić. Utrzymuje formę wielkiego wilka o długiej, srebrzystej sierści, od strony brzucha przechodzącej w biel. Z głowy wyrasta mu para świeżych, jelenich różków. Łapy, aż do łokci, okryte czarną, chropowatą skórą, przypominają bardziej ptasie. Przez cały jego kark biegnie pasmo soczyście zielonych pędów, które wyrastają prosto z jego ciała. Wilk jest inteligentny, może posługiwać się magią. Nie wiadomo jakie ograniczenia mają jego zdolności, wiadomo, że jest zdolny do rzucania bardzo silnych klątw.
Chodzą słuchy, że jest czymś więcej niż jedynie pradawnym. Mimo, iż wzmianki o nim krążą po świecie od tysięcy lat, pojawił się zaledwie kilka lat wcześniej. Pojawiają się sprzeczne informacje na jego temat: raz wygląda na to iż wcielił się w rolę opiekuna niektórych ras, szczególnie upodobał sobie skrzydlatych i wilkołaki, z drugiej strony pod jego kontekstem padły już określenia jak "zwiastun zniszczenia". Właściwie każda wzmianka o nim mówi co innego.
Pewnym jest, że z jakiegoś powodu przez długi czas (nie wiadomo jak długi ani dlaczego) był skuty łańcuchem w pradawnych ruinach gdzieś na północnym-zachodzie kontynentu.
.
.
Rok (odkrywca: Kethuir )
Spoiler: pokaż
gigantyczne ptaszysko, zamieszkujące jedną z wysp z dala od kontynentu. Jego rozmiary są tak wielkie, że aż ciężkie do uwierzenia, jeżeli nie widziało się tego na własne oczy. Niewiele poza tym o nim wiadomo.
.
.
Pani Tskuyo (odkrywca: Alexandre )
Spoiler: pokaż
Jedna z licznych wysp Cetusa, zamieszkana jest przez plemię jaszczurów. Mieszkają one w izolacji, od czasu do czasu zawitają tam jedynie statki handlowe. Jest to miły i gościnny lud, nad którym opiekę sprawuje Pradawna którą uważają za swoje bóstwo. Gdy im się ukazuje przyjmuje postać okrytej łuską kobiety z wielkimi, nieludzkimi oczyma. Z jej głowy, aż po plecy wyrasta wielka płetwa, ponadto ręce zakończone są szponami. Czym, lub kim naprawdę jest - ciężko stwierdzić, jak również powód dla którego opiekuje się akurat tym ludem.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron