SSRPG.PL

Najlepsze forumowe PBF'y


Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mitologia
Nr:#1  Post Zamieszczono: 22 maja 2018, 14:36 
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Nie wybrano
 1. Wstęp
  Spoiler: pokaż
  Dawno dawno temu był sobie piękny wspaniały raj w którym wszyscy żyli w zgodzie. To co dobre zawsze się kończy, więc gdy śmiertelnicy go zamieszkujący zapomnieli złożyć odpowiedni hołd/ofiarę/etc bogom, ci zesłali na nich potop. I wszelkie lądy zniknęły pod wodą. Przeżyli tylko ci którzy mieli wystarczająco szczęścia, lub wykazali się niebywałą zaradnością. Jednak szanse na przeżycie gwałtownie malały, ocalali dryfowali po bezkresnym oceanie bez szans zdobycia wody pitnej czy pożywienia. Zaś starzy bogowie obraziwszy się na niewiernych, zostawili ich na pastwę losu.Znalazła się jednak grupa potworów, półbogów i innych takich, którym wcale nie odpowiadało mieszkanie w pustym świecie, bez ani kawałka suchego lądu. Zawiązawszy sojusz, zebrali się wspólnie i wytężywszy wszystkie siły wyłowili z wody zatopiony kontynent. Nie udało im się odratować całego poprzedniego świata, jednak dali szansę na rozpoczęcie nowego życia tym którzy przetrwali potop. Następnie rozeszli się w różne strony świata, w pojedynkę zajmując się wyciąganiem z objęć oceany nowych lądów. Dlatego w starych opowieściach figurują jako Poławiacze Wysp.Niestety nikt nie przewidział tego, że na kontynencie może nie być wystarczająco miejsca dla wszystkich. I tak rozgorzała walka o to kto ma zająć najlepsze tereny, a dla kogo wogóle zabraknie miejsca. Wojna popchnęła kulejące dotąd zaczątki technologii mocno do przodu. Konflikt był długi i krwawy. W końcu przyciągnął uwagę Poławiaczy Wysp. Kilkoro z nich zaoferowało układ – ci dla których zabrakło miejsca na lądzie, mieli zamieszkać na grzbietach kilku z najpotężniejszych Poławiaczy do czasu aż z oceanu nie zostanie wydostana odpowiednia ilość lądu.I tak skończyła się wojna i powstał świat zwanyCetus.
 2. Religie i wyznania
 3. Bogowie
  Spoiler: pokaż
  Bogowie OdeszliZostawili ten świat na pastwę losu, zsyłając na niego potop. Minęło millenium od czasów ich odejścia. Puste miejsca zaczęły ponownie się wypełniać.

  * Bóstwo Chaosu
  * Bóstwo Czasu (brak informacji)
  * Bóstwo Szczęścia
  * Bóstwo Śmierci
  * Bóstwo Życia (brak informacji)
 4. Pradawni
  Spoiler: pokaż
  Bogowie czy potwory?Są to stworzenia, można by rzec, mitologiczne. Pradawne stwory, które siłą i mądrością niemal dorównują bóstwom. Krążą po świecie, więc można ich spotkać tu i ówdzie.

  * Atharis
  * Cetus
  * Feniks
  * Morski Smok, Władca Oceanu
  * Srebrny Jeleń
  * Pani Tskuyo
  * Pierzasty Wąż (Etzal)
  * Pierzasty Wąż z Świątyni
  * Rogaty Wilk
  *
  Rok
 5. Mity i opowieści
  Spoiler: pokaż

Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mitologia
Nr:#2  Post Zamieszczono: 22 maja 2018, 15:11 
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Nie wybrano
#Elnath
Kult Elnath
Jest jednym z największych stowarzyszeń, wyznającym jedną rzecz. Elnath był mitologicznym (a może i prawdziwym, jednakże brak zapisków z tamtych czasów) herosem, który przeciwstawił się jednej z pradawnych bestii krążących po świecie i siejącej chaos. Zginął w ostatecznym starciu, razem z potworem.
Na wzór owego bohatera, członkowie kultu uważają, że powinni tępić pradawne istoty, które włóczą się po kontynencie, często (w ich mniemaniu) zagrażając bogu ducha winnym mieszkańcom. Rzecz jasna są bardziej i mniej skrajni członkowie tej organizacji.
Jedno jest pewne: stanowią dość solidną organizację. Nie wiadomo kto dokładnie stoi na czele owego kultu, sama jego struktura jest tak podzielona, że każdy nowy nabytek trafia do zewnętrznego kręgu, gdzie pokazywana jest mu tylko bardzo niewielka część całości. Nawet część kapłanów i rekrutujących do kultu, nie wie co się dokładnie za tym wszystkim kryje.
Są jednymi z podejrzanych o spowodowanie upadku Atharisa (pradawnego gigantycznego latającego żółwia, noszącego miasto na plecach).
#pierzastywaz
Kult Pierzastego WężaWłaściwie nie wiadomo z kim mamy do czynienia. W północnym paśmie gór znajduje się świątynia. W tej świątyni mieszka jeden z Pierzastych Węży, nie utrzymujących kontaktu z żadnym ze swoich braci. Twierdzi jednak, że jest bogiem, zaś krwawe ofiary z ludzki, którym powyrywano serca, znikąd się nie wzięły...
#polawiacze
Poławiacze WyspNajwiększy odsetek społeczeństwa oddaje cześć Poławiaczom Wysp. Oscyluje to jednak między religią a zwykłym kultem dawnych bohaterów. Cała historia świata mimo iż wydarzyła się w zamierzchłych czasach, dla mieszkańców Cetusa wciąż pozostaje realną ponieważ przemierzając świat można natknąć się na Poławiaczy. Stąd też biorą się setki mitów i opowieści (mniej lub bardziej zmyślonych) powodujących rozrastanie się mitologii, a uniemożliwiających ujednolicenie jej i stworzenie konkretnej religii.
#Tskuyo
Pani TskuyoGdzieś, wcale nie aż tak daleko od kontynentu znajduje się niemal odcięta od reszty świata wyspa. Zamieszkujące ją plemię jaszczurów czci pradawną - czy też inną istotę, któż bowiem może wiedzieć kim naprawdę jest - jako boginkę morza. W zamian ona roztacza opiekę nad nimi i okolicznymi wodami. Na samej wyspie znajduje się kilka kapliczek ku jej czci, raz na cykl, po ustąpieniu mrozów organizuje się tygodniowe święto na jej cześć. Poza tym nikt nie wymusza składania jej ofiar ani poświęcania szczególnej uwagi, jednakże każdy obraźliwy gest zostałby potraktowany dość ostro ze strony wyznawców.
#morskismok
Władca OceanuReligia roztaczająca się pośród inteligentnych morskich stworzeń. Traktują pradawnego smoka nie tylko jako swojego władcę, ale również i boga. Często jest tak pośród nich tytułowany.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mitologia
Nr:#3  Post Zamieszczono: 22 maja 2018, 15:41 
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Nie wybrano
#szczescie
Bóstwo SzczęściaI tak po tylu latach pojawił się bożek o nieznanej jeszcze nikomu twarzy. Raz jest przychylny, a raz nie...

#chaos
ChaosTak nieuporządkowany twór, że ciężko wyłonić z niego jakąkolwiek hierarchię. Ale pewnego rodzaju bóstwem jest, tego odmówić mu nie można. Samym bóstwem nie jest do końca żaden z tworów tylko wszystkie razem i żaden z osobna. Pośród ich wymiaru rzecz jasna istnieją byty silniejsze i słabsze które będą dążyły do zdobycia tego tytułu oraz zdominowania chętnych na to miejsce.

#solento
ŚmierćJeśli jej spytacie, odpowie, że bóstwem to jest tylko na papierku. I trochę w tym racji. Śmierć, jak śmierć, istnieje w niemal każdym ze światów. Ale nie zawsze ma status bóstwa i nie zawsze to bóstwo jest śmiercią we własnej osobie. Ta akurat będzie grać paskudną, na pozór będzie zachowywać się całkowicie nielogicznie. Ale nie dajcie się zwieść.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Mitologia
Nr:#4  Post Zamieszczono: 22 maja 2018, 15:51 
Mistrz Gry
Awatar użytkownika
Nie wybrano
#atharisAtharis
Spoiler: pokaż
gigantyczny, latający żółw, na którym zbudowane jest miasto (nazywane również jego imieniem). Nie wiadomo czy jest stworzeniem inteligentnym ani czy posiada jakieś magiczne zdolności poza samym faktem, że szybuje przez przestworza. Co ciekawe: wygląda na to, że nie musi jeść ani pić, skąd swego czasu wzięły się dywagacje, że może on na prawdę być jedynie maszyną zbudowaną na kształt zwierzęcia. Nikt jednak tego nie stwierdził, tak jak nikomu nie udało się z owym stworzeniem porozumieć. Na jego skorupie mieszka około 50 tys. mieszkańców. Gigantyczny gad co roku pokonuje tę samą trasę wokół planety, dwa razy zatrzymując się w okolicach kontynentu.


#etzalPierzasty wąż (Etzal) (odkrywcy: Kethuir i Eris )
Spoiler: pokaż
jak na tą kategorię jest dość młodym stworzeniem. Ok. 20 metrowy wąż, posiadający dwie pary skrzydeł. Większość jego ciała pokrywa łuska, nie licząc samych skrzydeł i dwu pasów piór ciągnących się wzdłuż ciała. Nic nie wskazuje na to, by był jadowity. Potrafi się za to dobrze kamuflować, przynajmniej jak na tak gigantyczne zwierzę. Jest inteligentny, przebiegły. Chwilowo więcej o jego zdolnościach nie wiadomo.


#wazzswiatyniPierzasty wąż z świątyni (odkrywca: Asef )
Spoiler: pokaż
w starej świątyni, w której ukryto pewien artefakt, zamieszkał wąż. Właściwie nie wiadomo kiedy się tam przywlókł, ani dlaczego, jednakże, w przeciwieństwie do swojego młodszego brata, jest strasznie zadufanym w sobie stworzeniem. Uważa się za bóstwo, jakiś niewiadomy kult składa mu nawet ofiary. Z pewnością jest silnym stworem, jednakże do bystrości umysłu nieco mu brakuje.


#smokwladcaMorski Smok, Władca Oceanu (odkrywca: Ghar'isthar)
Spoiler: pokaż
potężny smok, o podłużnym, pokrytym łuską cielsku i otaczającej łeb "grzywie". Zamieszkuje pałac w podwodnym mieście, otaczany czcią i szacunkiem przez wszystkich mieszkańców głębin. Jak większość smoków (przynajmniej tych z Cetusa) ma słabość do zbierania różnorakiego rodzaju skarbów czy błyskotek.


#feniksFeniks (odkrywca: Kethuir )
Spoiler: pokaż
ognisty ptak, odradzający się z własnych popiołów. Za życia ma wielkie rozłożyste skrzydła, długi ogon, wzrostem dorównuje słoniowi. Kiedy lata wysoko na nocnym niebie, omyłkowo może zostać uznany za gwiazdę. Kiedy umiera, przybiera szarawą formę, jakby wyrzeźbiono go w zwęglonym drewnie. Powoli rozpada się na popiół, by zakończywszy cykl ponownie się odrodzić.


#jelenSrebrny Jeleń (odkrywca: Asef )
Spoiler: pokaż
potężny zwierz, w kłębie mierzący ponad dwa metry. Okryty gęstym, srebrnym futrem. Posiada długi ogon, stanowczo nie pasujący do jelenia, na dodatek jego pysk przypomina nieco bardziej psi. Potrafi używać zdolności magicznych, jednakże nie wiadomo jeszcze na jaką skalę. Ma się - można by powiedzieć - za opiekuna lasów i puszcz. Gdyby nagle komuś przyszło do głowy spalić taką do gołej ziemi, z pewnością miałby z nim do czynienia.


#rogatywilkRogaty wilk (odkrywca: Alexandre , Asef )
Spoiler: pokaż
wiadomo, że może zmieniać swoje rozmiary, jednakże na jaką skalę - ciężko określić. Utrzymuje formę wielkiego wilka o długiej, srebrzystej sierści, od strony brzucha przechodzącej w biel. Z głowy wyrasta mu para świeżych, jelenich różków. Łapy, aż do łokci, okryte czarną, chropowatą skórą, przypominają bardziej ptasie. Przez cały jego kark biegnie pasmo soczyście zielonych pędów, które wyrastają prosto z jego ciała. Wilk jest inteligentny, może posługiwać się magią. Nie wiadomo jakie ograniczenia mają jego zdolności, wiadomo, że jest zdolny do rzucania bardzo silnych klątw.
Chodzą słuchy, że jest czymś więcej niż jedynie pradawnym. Mimo, iż wzmianki o nim krążą po świecie od tysięcy lat, pojawił się zaledwie kilka lat wcześniej. Pojawiają się sprzeczne informacje na jego temat: raz wygląda na to iż wcielił się w rolę opiekuna niektórych ras, szczególnie upodobał sobie skrzydlatych i wilkołaki, z drugiej strony pod jego kontekstem padły już określenia jak "zwiastun zniszczenia". Właściwie każda wzmianka o nim mówi co innego.
Pewnym jest, że z jakiegoś powodu przez długi czas (nie wiadomo jak długi ani dlaczego) był skuty łańcuchem w pradawnych ruinach gdzieś na północnym-zachodzie kontynentu.


#rokRok (odkrywca: Kethuir )
Spoiler: pokaż
gigantyczne ptaszysko, zamieszkujące jedną z wysp z dala od kontynentu. Jego rozmiary są tak wielkie, że aż ciężkie do uwierzenia, jeżeli nie widziało się tego na własne oczy. Niewiele poza tym o nim wiadomo.


#panitskuyoPani Tskuyo (odkrywca: Alexandre )
Spoiler: pokaż
Jedna z licznych wysp Cetusa, zamieszkana jest przez plemię jaszczurów. Mieszkają one w izolacji, od czasu do czasu zawitają tam jedynie statki handlowe. Jest to miły i gościnny lud, nad którym opiekę sprawuje Pradawna którą uważają za swoje bóstwo. Gdy im się ukazuje przyjmuje postać okrytej łuską kobiety z wielkimi, nieludzkimi oczyma. Z jej głowy, aż po plecy wyrasta wielka płetwa, ponadto ręce zakończone są szponami. Czym, lub kim naprawdę jest - ciężko stwierdzić, jak również powód dla którego opiekuje się akurat tym ludem.

Na górę
  Wyświetl profil  
 
Nowy temat Odpowiedz
 [ Posty: 4 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron