Karta Postaci: Neret
Neret

Płeć: Mężczyzna
Rasa: Skelbard | Wiek: 12
Wzrost: 122
Waga: 59
Udźwig: 30

Klasa(Główna): Myśliwy
Historia:Neret już jako ośmiolatek został oddany Bractwu Łowów. Bractwo skierowało go na dalsze nauki do erbeńskiej gildii. Mistrzowie doskonale wiedzieli, że nie ma co oczekiwać po ośmiolatku decyzji na całe życie. Postanowiono że jeśli do trzynastego roku życia chłopak, mając styczność z rozwiniętą kulturą i gospodarką, nie zmieni zdania, pozostanie członkiem gildii i bractwa.
Początki, jak to zwykle bywa, nie były łatwe. Neret musiał nauczyć się bardzo wiele w bardzo krótkim czasie. Na początek, jak nie plątać się pod nogami. Szybko wymagano od niego umiejętności poradzenia sobie bez dachu nad głową i jedzenia w plecaku. Nawet jeśli nie jest w stanie zaopatrzyć wsi w żywność, własny dom z pewnością uchronił by od głodu.

Niedawno Neret poznał trzy nowe osoby. Dewa, Farikę, i Lif. Nawet nadzorował budowanie zagrody dla Lif - by nie musiała spać pod gołym niebem. Pilnując drogi do gildii napotkał również na Percevala - gdy to ujawniło się dzielne usposobienie chłopca, który sterroryzował mężczyznę mierząc w niego z łuku, by określić jego cel i zamiary. Najpewniej nawet nie zdawał sobie sprawy, jak jest w tym zabawny. Jest przekonany o swoich łowczych umiejętnościach.


Broń: Proce i kamienie

Mocne strony:
-Niezłomność
-Uczciwość
-Pracowitość
-Pogoda ducha
-Empatia


Słabe strony:
-Niefrasobliwość
-Nieprzewidywalność
-Roztrzepanie
-Nadmierna wrażliwość


Statystyki:

Ekwipunek: Kroto i kamienie
Awatar postaci


Charakter: Praworządny neutralny
Opis charakteru: Któż by powiedział, że marzeniem tego niewinnego dziecka jest zostać myśliwym?
Ale takie przecież jest życie w Kronie, w którym nie ma marketów z gotowym mięsem do kupienia. Stąd też myśliwi są najbardziej szanowaną grupą społeczną. To dzięki nim ludność ma mięso, skóry, i nie obawia się dzikiej zwierzyny szwędającej się po drogach.

Neret jest żywiołowy i ciekawski. Nie usiedzi w jednym miejscu. Doskonale wie że to od skali jego entuzjazmu zależą przyszłe sukcesy. Wie, że przed nim jeszcze kilka lat nauki. Dlatego stara się być czujny i wytrwały, co nie zawsze idzie w parze z dziecięcym potencjałem do poznawania świata. Kto skupiał by się na jakichś obliczeniach siły strzału, gdy las oferuje tyle ciekawych rzeczy?
Innym zaś razem sam dopytuje utalentowanych nauczycieli o najdrobniejsze szczegóły, chcąc być najlepszym z najlepszych.


Wygląd: Neret ma jasne włosy, bardzo jasną cerę, i jasne oczy, co wśród skelbardzkiej braci bywa jego przekleństwem. Jest za to zwykle uśmiechnięty, czym zaskarbia sobie sympatię tych, którzy już zdążyli go poznać.

Ubranie: Neret miewa problem z ubiorem. Szycie ubrań nie jest męskim przywilejem, stąd gildia może mu oferować tylko to, co jej członkowie kupią w większych miastach. Czasem utrafią, a czasem ubranie jest za duże lub za małe, przerabiane w najprostszy możliwy sposób - za pomocą noża. I nie wynika to ze złej woli przyszywanych wujów, ale z zupełnego braku wiedzy na temat potrzeb dwunastolatka. Na szczęście rekompensują mu to wzajemnym szacunkiem i przyjaźnią - dokładnie taką na jaką może liczyć każdy dzielny myśliwy przynależny do gildii.
Informacje o postaci:
Dziennik postaci:

Neret poznał niedawno niebieskiego smoka. Pierwszy raz widział w życiu smoka. Obecnie nie może się doczekać by zobaczyć Lif w akcji, na pierwszym wspólnym polowaniu. Choć ma na to polowanie małe nadzieje. Na razie wraz z innymi chłopcami z osady został poproszony o zbicie zagrody, co idzie mu tak sobie, choć stara się jak może.
Ta postać należy do użytkownika Luna_s20. Kliknij tutaj aby zobaczyć profil użytkownika.