Karta Postaci: Flash (Barry Allen)
Flash (Barry Allen)

Płeć: Mężczyzna
Rasa: Własna rasa/Inna | Wiek: 27
Wzrost: 190
Waga: 63
Udźwig: 42

Historia:

Syn Henry'ego i Nory Allen. Kiedy Barry był w wieku zaledwie jedenastu lat, jego matka została zamordowana. Ojciec został niesłusznie oskarżony i skazany za morderstwo, po czym zmarł w więzieniu. Mimo wyroku młody Allen nie chciał uwierzyć, że to jego ojciec był winny zbrodni. Postanowił on poświęcić swoje życie by odnaleźć mordercę oraz poznać motywy jakimi się kierował. Z tego powodu, Barry rozpoczął studia kryminalistyczne. Po ich ukończeniu został on policyjnym laborantem w fikcyjnym mieście Central City, gdzie posiada reputację osoby powolnej i spóźnialskiej.

Pewnej nocy, gdy przygotowywał się do wyjścia z pracy, piorun uderzył w skrzynkę z chemikaliami i rozlał je po całym ciele Allena. Reakcja niespodziewanie przyczyniła się do wykształcenia się u niego nadludzkiej szybkości (Speed Force). Postanowił on wykorzystywać nowo nabyte moce w walce z przestępczością. Profesor Ira West z Uniwersytetu Central City zaprojektował kostium Flasha i pierścień, w którym jest on przechowywany gdy bohater używa swej prawdziwej tożsamości.
Broń: Walka wręcz

Mocne strony:

Barry w wyniku wypadku w laboratorium zyskał zdolność poruszania się z nadludzką szybkością, nazywaną Mocą Szybkości (Speed Force), łamiącą prawa fizyki. Pozwala ona poruszać się z niemal prędkością światła, jak również sprawnie i szybko reagować. Barry może też kontrolować własne cząsteczki, wprowadzając je wibracje, dzięki czemu może przechodzić przez obiekty stałe, może podróżować w czasie oraz do innych wymiarów, tworzyć aurę, pozwalającą uniknąć obrażeń podczas poruszania się z ogromna szybkością.

Barry Allen i jego następcy wyposażeni są w pierścień, w którym przechowywany jest skurczony kostium. W ten sposób Barry mógł zawsze mieć przy sobie kostium, na wypadek gdyby był potrzebny jako Flash. Po wciśnięciu guzika kostium był wystrzeliwany z pierścienia i automatycznie robił się większy.Słabe strony:
Szybkość nie jest zdatna do użycia w rejonach zlodowaciałych.
Potrzeba dużej ilości dostarczonych kalorii.


Ekwipunek: Pierścień z kostiumem.
Awatar postaci


Charakter: Neutralny dobry
Opis charakteru:


Wygląd: Barry Allen:


Flash (Alterego):

Ubranie:
Informacje o postaci:
Dziennik postaci:


Ta postać należy do użytkownika Flash. Kliknij tutaj aby zobaczyć profil użytkownika.