Karta Postaci: Ersa
Ersa

Płeć: Kobieta
Rasa: Człowiek | Wiek: 19
Wzrost: 166
Waga: 58
Udźwig: 37

Historia:Ersa nie pamięta swojego życia. Wie tylko tyle, że pochodzi z siedemnastego wieku, ze świata ludzi. Plotka głosi, że i ją, zapłakaną, znalazł gdzieś Aleks i siłą swojego kompleksu przyprowadził do karczmy, gdzie znalazła pracę, mieszanie i przyjaciół.

Gdy żyła Esirra, której zdolności kulinarne znane były w międzyświatach, Ersa była zwykłą pokojówką, choć w rzeczywistości poza dbałością o pokoje przypadały jej również prace gorsze, jak czyszczenie pieca czy mycie podłóg.

Choć żałuje śmierci koleżanki - o której to śmierci dowiedziała się całkowitym przypadkiem, gdy Aleks wpadł w furię po kolejnej kłótni z Nill, cieszy się że awansowała na kucharkę.

Cokolwiek działo się z dziewczyną przed trafieniem do karczmy, chyba nie było przesycone spokojem. W swojej nudzie i życiowym zastoju Ersa upatruje prawdziwego prezentu od losu. Z karczmy wychodzi tylko po zakupy, i aby zadbać o porzucone gospodarstwo Esirry, które niefrasobliwy Salvadore doprowadził do prawdziwej ruiny zmuszając tym samym żonę i córkę by zamieszkały w karczmie.

Pewnego dnia Ersa poznała nietypowego mężczyznę. Człowieka tajemniczego, który zdawał się być groźny. To on pierwszy zaczął traktować Ersę jak damę. Nic dziwnego że naiwna i nie znająca mężczyzn dziewczyna zakochała się bez pamięci. Po kilku dniach jej ukochany oświadczył że wyrusza na wojnę. Dla Ersy był to prawdziwy koszmar. Ledwie los dał jej poznać słodycz budzących się uczuć - odebrał to nagle.
Wówczas, po tygodniu stanu niemal katatonicznego, Ryuu zlitował się nad Ersą proponując jej usunięcie wspomnień o tajemniczym mężczyźnie. Zgodziła się.
Bez swojego smutku i obawy znów stała się wesoła, nieco bezczelna, choć miła i uprzejma.
Pozostał jej uraz do mężczyzn którego przyczyny nie pamięta, toteż broni się jak może przed niewinnymi umizgami Ryuu, które doproadzają ją do płonięcia policzków.


Mocne strony:
Dobrotliwość
Pogoda ducha
Dobre wychowanie


Słabe strony:
Naiwność
Kłótliwość
Plotkarstwo


Statystyki:

Ekwipunek:

Awatar postaci


Charakter: Neutralny dobry
Opis charakteru: Ersa nie lubi się określać. Nie zastanawia się nad tym, czy jest osobą dobrą, czy złą, choć ewidentnie jest osobą dobrą - choć ma swoje wady.
To straszna zazdrośnica. Za życia Esirry kłóciły się do żywego, i ktokolwiek wówczas poznałby Ersę, mógłby powiedzieć tylko jedno - zołza. Jednak w rzeczywistości Ersa czuła ogromny żal. Zepchnięta do roli pokojówki, traktowana jak popychadło przez Esirrę która, nie rozumiejąc jej żalu, posądzała ją o największą możliwą podłość afiszując się ze swym nowym, dobrym życiem damy - stała się pełna jadu i niechęci.

Zniknięcie Esirry więc jednocześnie cieszyło ją co martwiło, bo jednak nikomu nie potrafi życzyć źle.
Obecnie, choć żałuje że więcej jej nie zobaczy, cieszy się szansą którą dostała od losu. Szansą by odejść wreszcie od stolika dla służby, poznać ludzi, popisać się czasem wyśmienitą potrawą. Poczuć się docenioną.

W chwilach największej zawieruchy Ersa trzyma się na uboczu. Jednak nie zawsze tak było. Przekonana o swoim darze łagodzenia złego humoru, to właśnie Ersa obsługiwała najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych gości karczmy. Dopiero gdy w karczmie zjawiła się postać rodem z horroru - swoiste połączenie królika z upiorem, która śmiertelnie przestraszyła dziewczynę, ta zapamiętała sobie odruch obronny i obecnie, mimo że nieraz współczuje agresywnym osobom, unika ich.
Jest bardzo współczująca. Wyczulona i na krzywdę ludzi, i na krzywdę zwierząt. Ale i leniwa. Wolałaby nudzić się cały dzień niż być zmuszoną do czyszczenia drobiu czy obierania jabłek.

Życie w odosobnieniu karczmy dodało jej też nieciekawej wady - plotkarstwa. Karczma, gdy goście opuszczą jej progi, zaczyna żyć plotką która jest jedynym namacalnym kontaktem ze światem zewnętrznym gdy nie ma obok rozmówcy z zewnątrz. Nie zdradza tajemnic... o ile wie że są to tajemnice. Jednak wrodzona naiwność nie pozwala jej ocenić niszczycielskich skutków jej plotkarstwa. W końcu, ona nic nie robiła, rozmawiała tylko o tym co robią inni, prawda?

Jest całkowicie nieodporna na komplementy. Choć drażnią ją te na temat wyglądu. Wie o tym, że jest piękną dziewczyną. Męskie zachowania, nie zawsze salonowe, szybko ją w tym uświadomiły. Ale gdy ktoś skomplementuje jej pracę, jej starania, czy podejście do ludzi lub zwierząt - wtedy czuje się naprawdę nagrodzona.

Obecnie przez ciągłą opiekę kolegi zza baru - Ryuu stała się całkowicie bezbronna wobec nagłych wybuchów agresji czy aktów przemocy ze strony gości. Nareszcie pozwoliła sobie na tak naturalny strach i przestała odczuwać potrzebę, by ochraniać innych. Z pewnością demoniczna moc Ryuu ma w tej przemianie spory udział.

Ersa, pomimo że otwarta na znajomości i rozmowy, oraz naiwna, nie jest chętna do oddawania swojego zaufania od razu. Musi się dobrze opatrzyć z osobą, której zaufa.


Wygląd: Delikatna dziewczyna o jasnej, ceramicznej cerze, migdałowych oczach, i kruczoczarnych włosach które zwykle związuje w warkocz przerzucany do przodu. 

Ubranie: Ubiera się dość skromnie, w popielate i ciemnozielone suknie o prostym kroju. Z wyjątkiem specjalnych okazji. Wówczas zakłada na siebie suknię pistacjową - prezent od jej przyjaciółki Nill, która nie raz podtrzymywała rzuconą przez ukochanego dziewczynę na duchu, spędzając z nią czas na rozmowach.
Informacje o postaci:
Dziennik postaci:


Ta postać należy do użytkownika Luna_s20. Kliknij tutaj aby zobaczyć profil użytkownika.