Karta Postaci: Pauline
Pauline

Płeć: Kobieta
Rasa: Człowiek | Wiek: 19
Wzrost: 164
Waga: 57
Udźwig: 36

Klan/Ród: Jakob

Historia:Pauline poznajemy w chwili gdy Borys Eloranta i Luna Miles, po zwolnieniu ich z lochu w Lessice, postanawiają rozerwać się płynąć do Irlandii. Tam przypadkiem spotykają kilku rozbawionych jegomościów, opijających właśnie narodziny potomka swojego przyjaciela. Luna i Borys korzystając z zaproszenia mężczyzn na zabawę, poznali Pauline.
Borys zresztą zachwyconą nim Pauline poznawał bardzo intensywnie. Na tyle intensywnie że pozostawił Lunę samą wśród obcych osób a z Pauline zniknął idąc do jej domu. Od tego zaczęła się wielka zazdrość pomiędzy Luną a Pauline.
Następnego ranka Borys obiecał Pauline że pomimo iż wypływa - wróci do niej. Zakochana po wspólnie spędzonej z nim nocy dziewczyna uwierzyła. Pozostała w swoim domu i zrezygnowała z wypłynięcia z nim.

Pauline czekała, czekała, czekała... Aż dowiedziała się że nieszczęśliwie ta jedna, jedyna wspólna noc nie była bezowocna. Wtedy pozostało jej już tylko czekanie, bo tylko powrót Borysa mógł zmyć z niej ewentualny wstyd. Jednak Borys nie wracał.

Któregoś dnia do brzegów Dublina przybił statek z którego zsiedli Aleks i Perceval. Zupełnym przypadkiem dowiedzieli się oni, że Pauline dobrze zna Borysa. Perceval uknuł paskudny plan wymiany Pauline na Lunę. Uznał że gdy przywiezie Borysowi ciężarną narzeczoną, ten zapomni o pannie Miles. Jednak o tym planie, ani o Lunie Pauline nie wiedziała. Dowiedziała się w sposób bardzo przykry - gdy zaproszona już przez Borysa do domu zastała Lunę, i to nie dość uprzejmą Lunę, na miejscu. Borys nie mógł dłużej utrzymać zasłony dymnej i wyznał Pauline, że w międzyczasie wybrał już Lunę. Sam zaś dowiedział się, że Pauline jest z nim w ciąży.

Perceval zaprosił Pauline do pałacu, jako swojego gościa - była daleko od domu i nie miała dokąd w tej obcej krainie pójść. Tutaj dziewczyna mogła liczyć nie tylko na wygody, ale na częste rozmowy z Borysem, który jako brat księżniczki musiał bywać w pałacu. Otrząsnęła się po pierwszym szoku i rozpaczy, i poprosiła Borysa by nie dawał jej złudnych nadziei, by pilnował sposobu w jaki ją traktuje. 

Gdy Luna po wojnie z Dirsan zniknęła, Pauline jakoś naturalnie zaczęła spędzać czas z Borysem. Obawiała się, że czekają ją łzy rozgoryczenia, jednak postanowiła ponownie mu zaufać.


Mocne strony:



Słabe strony:



Statystyki:

Ekwipunek:

Awatar postaci


Charakter: Neutralny dobry
Opis charakteru: Pauline to dobra dusza. Najpewniej nie skrzywdziłaby nawet muchy. Nie potrafiłaby zabić kury. Sporą część charakteru narzuca sobie, wierząc że życie chce ją nauczyć właśnie tego - pokornego przyjmowania swych wyroków. To marzycielka. Dopiero oczekiwanie dziecka sprowadziło ją na ziemię. Szybko i brutalnie. 

Zraniona nie potrafi naprawdę się obronić. Odejdzie dalej, o ile może, by nikt nie widział łez. Jest osobą bardzo emocjonalną. Na jej twarzy zwykle odmalowane są jej uczucia.


Wygląd: Zielone oczy, i jasna piegowata (jak na rudzielca przystało) cera. Włosy żywo rude, długie, proste, falują się przy wilgotnym powietrzu.  Przez delikatną cerę i rysy twarzy wydaje się nieco drobniejsza niż jest w istocie.

Ubranie: Z tym bywa najróżniej, ale głównie sukienki.
Informacje o postaci:




Dziennik postaci:

*** 
Nawet nie wiesz. Codziennie wstawałam wypatrując czy nie przejeżdżał wóz. Ilekroć byłam w mieście, przyglądałam się ludziom schodzącym ze statków, wychodzącym z tawerny, chodzącym ulicami. Wierzyłam że wrócisz. Ale nie wróciłeś. A mi pozostało obawiać się o mnie. I o nasze dziecko.

***

Ja wiem, wiem przecież o tym że jestem tylko na wymianę. Ale do tej wymiany nigdy nie dojdzie. Dlaczego nie może tak być? Ona woli kogoś innego. Każde z nas byłoby szczęśliwsze gdybyś tamtego dnia zabrał mnie za sobą. A ja widzę że jesteś blisko ilekroć się zawiedziesz. Wtedy wybierasz mnie. To tylko pisk głupiej młodej kózki i wiem o tym.

***

Chciałabym znów zaufać. Bardzo bym chciała. Wmawiam sobie to zaufanie ale gdzieś z tyłu głowy pojawia się myśl, że to tylko gra pozorów. Że nic tu nie ma.
Ta postać należy do użytkownika Luna_s20. Kliknij tutaj aby zobaczyć profil użytkownika.