Karta Postaci: Roshki
Roshki

Płeć: Mężczyzna
Rasa: Zwierzę | Wiek: 2
Wzrost: 155
Waga: 430
Udźwig: 97

Klasa/Specjalizacja: Koń
Gildia/Frakcja: Plemię Orłów
Klan/Ród: Mustang

Historia:Roshki urodził się na dzikich stepach Ameryki. Nikt nie wie jak dołączył do stada indiańskich koni. Po prostu któregoś dnia myśliwi zauważyli go stojącego wraz z pozostałymi, i już tak został.
Początkowo zupełnie nieoswajalny, gdy spotkał świeżo przybyłą do osady Nill, uznał że jest smutna i nie potrafi się bawić. Usiłował zachęcić ją do zabawy, lecz bojąca się koni dziewczyna jedynie usiłowała nie dać się zdeptać.

Roshki nie tracił jednak entuzjazmu. Wykorzystał wszystkie, jego zdaniem, zabawne sztuczki. Przepychanie, gryzienie, przewracanie, trącanie barkiem, galopowanie.
To tylko potęgowało lęk nie rozumiejącej jego intencji Nill. Do czasu gdy...
Wioskę napadnięto. Żołnierze z pobliskiego fortu rozgromili Indian, usiłując również przywłaszczyć ich konie. Młodziutki i wolniejszy od stada Roshki został pochwycony wraz z leciwym gniadoszem, którego Nill otrzymała od Bhandry.

Wychodząc z fortu, do którego kapitan kazał przewieźć Nill mając ją za ofiarę porwania przez Indian, Nill zażądała od niego wydania jej koni. Kapitan, widząc że z Roshkiego nic nie będzie (nikt nie potrafił zapanować nad małym diabłem ani batem, ani krzykiem, ani nawet za pomocą głodu i pragnienia) - a widząc że dziewczyna potrafi dogadać się z Roshkim, dowiązał go do wozu którym Nill wyprawiała się z fortu.

Koń doznał uszczerbku na urodzie, raniąc się, jako że nie znał bycia uwiązanym i szarpał się ile mógł. Postanowiono go uwolnić. Jednak konik z jakiegoś powodu, zamiast pójść za drugim koniem prowadzonym przez Kojący Cień(przyjaciela Nill i jej męża Bhandry) - postanowił zostać przy dziewczynie.

Bhandra wówczas uświadomił Nill, że koń wybrał ją i powinien otrzymać imię. Nie było łatwo. Koń miał za nic starania nadania mu tożsamości. Dopiero imię Roshki przypadło mu do gustu i w końcu podszedł.

Obecnie, jako końskie dziecko, spędza czas na psotach i figlach. Zupełnie nie rozumiejąc że nie jest człowiekiem usiłuje co dzień wedrzeć się do domu oraz zjeść płaszcz Bhandry - choć to ostatnie nie ma uzasadnienia ani w świecie Indian, ani w świecie koni.


Mocne strony:
Siła
Szybkość
Wytrzymałość


Słabe strony:
Buntownicza natura
Niechęć do ludzi
Bojaźliwość


Statystyki:

Ekwipunek:

Awatar postaci


Charakter: Neutralny dobry
Opis charakteru: Roshki to niefrasobliwy psotnik i buntownik. I nic dziwnego. To po prostu młody koń, który nie do końca rozumie kim lub czym jest. Stara się za wszelką cenę naśladować swoją ludzką - jak pewnie sądzi - mamę, powtarzając czynności które nie mają nic wspólnego ani z byciem skutecznym człowiekiem, ani z byciem skutecznym koniem.

Jest ponadto wielkim tchórzem. Sam uniesiony palec czy reprymenda wystarczą, aby Roshki zrobił wielkie oczy uciekając gdzie pieprz rośnie. Jednak wraca już po kilku minutach, jakby zupełnie nie pamiętał że oto wytłukł wszystkie garnki, zniszczył drzwi, przewrócił swoją panią i narobił szkód w zapasach.

Jest żywiołowy. Wszędzie go pełno, ale jest na wskroś pozytywny i nawet największego melancholika zmusi w końcu do uśmiechu i zabawy.


Wygląd:
Roshki

Jasnogniady konik z białą, charakterystyczną łatką po lewej stronie szyi, i podobna na lewej nodze, oraz ciemną grzywą i ogonem


Ubranie: Roshki jest koniem. Dzikim w dodatku, więc się nie ubiera.
Informacje o postaci:
Dziennik postaci:


Ta postać należy do użytkownika Luna_s20. Kliknij tutaj aby zobaczyć profil użytkownika.