Karta Postaci: Mehim
Mehim

Płeć: Mężczyzna
Rasa: Człowiek | Wiek: 28
Wzrost: 189
Waga: 92
Udźwig: 46

Klasa/Specjalizacja: Pirat
Historia:Jak Mehim znalazł się na statku? Zdaje się że tylko Aleks i Beatrycze zdołali odsłonić część tej historii. Gdy Aleks zaciągnął się na statek Kła, kilka lat starszy Mehim już tam był, biorąc młodego i niedoświadczonego Aleksa pod opiekę. Oczywiście, o tyle, na ile pozwoliły im obowiązki. To on podpowiadał młodemu Johnsonowi jak przetrwać wśród nie zawsze trzeźwych piratów i zachować głowę. Tym samym uchronił swego przyjaciela od nauki za pomocą zebranych od załogi cięgów.

Jednak Mehim, w odróżnieniu od Aleksa, nie został doceniony przez kapitana Harleya(Kła), a jego pozycja w załodze była dość niska. Sam Mehim niewiele się tym przejmował i po prostu robił swoje.
Dopiero po sześciu latach, gdy Aleks dostał od Kła możliwość zdobycia własnego statku i przeniesienia się na niego z pięcioma wybranymi osobami, Mehim poczuł się doceniony gdy znalazł się w tej piątce. Dlaczego wtedy to nie on został kwatermistrzem? Trudno powiedzieć. Na pewno Aleks zawsze traktował go jak prawą rękę. Mógł nie chcieć by załoga wiedziała jak dalece przyjaźnią się ze sobą - by mieć lepszą kontrolę nad nastrojami.

Dopiero gdy Aleks wypłynął na pierwszy rejs z Essy, a jego dotychczasowy kwatermistrz poniósł śmierć, Mehim przejął jego rolę. To zresztą nie jedyna rola jaką pełnił. Aleks traktował go zawsze jak prywatnego ochroniarza, oraz jak swoje własne oczy i uszy wśród załogi. I nie zawiódł się. Na Mehima mógł liczyć do tego stopnia, że niepewna jego intencji załoga zaczęła, dość niesprawiedliwie, nazywać go psem Johnsona.


O jego historii sprzed morza wiemy tyle, że miał młodą przyjaciółkę. Na pytanie co było później, zwykł odpowiadać, że później już nie miał. Dziewczyna padła ofiarą zapalenia płuc. Mehim obiecywał jej że zdąży zorganizować leki, choć najpewniej niewiele by to zmieniło w jej stanie. Dziewczyna zmarła nim dotarł z lekarstwami. Mehim do dziś wyrzuca to sobie, obwiniając się niesłusznie o śmierć dziewczyny.
Jak wyznał Aleksowi Johnsonowi - wówczas swojemu kapitanowi, to właśnie z nią skojarzyła mu się początkowo Beatrycze, skoro podjął nad nią opiekę. Było mu o tyle łatwiej, że to właśnie jego Johnson wyznaczył do pilnowania dziewczęcia. I choć Beatrycze początkowo widziała w Mehimie jedynie oprawcę więżącego ją w kajucie, w rzeczywistości chronił ją przed zapędami pijanych załogantów. 

Niedługo po tym Mehim otrzymał Beatrycze  w prezencie od Johnsona. Był to bowiem fortel. Aleks wiedział, że jeśli chce zdobyć informacje oraz drogę do skarbu rodu dziewczyny, musi podstawić jej kogoś, komu ufa. A, by mieć pełną kontrolę nad tym, wybrał Mehima jako najlojalniejszego załoganta.
Jednak niefortunna rozmowa z Nathanem Drake zaburzyła zaufanie Aleksa, sugerując jakoby Mehim planował bunt. Biedny Mehim trafił wraz z Nathanem do ładowni jako wiezień. Oczywiście dość szybko zjawiła się przy nim Beatrycze usiłując go uwolnić. Uparł się jednak, że jeśli to zrobi, on sam, Mehim, pogrąży się w oczach kapitana i zaprzepaści ich szansę na spokojne życie. Najwyraźniej miał rację. Tego samego dnia został uwolniony przez Aleksa.

Podczas napaści na fort przy Muxii, Mehim spotkał Krwawego Kła - ojca Beatrycze. Ku rozpaczy dziewczyny przyznał mężczyźnie rację, odpuszczając sobie związek z jego córką. Pokochał ją i zależało mu na dziewczynie, jednak zdawał sobie sprawę z tego że pirat nigdy nie zapewni jej szczęścia. Jednak upór Beatrycze i gotowość do poświęcenia którą wykazał Mehim, ostatecznie przekonały (przy maleńkiej pomocy retoryki samego Aleksa) Krwawego Kła, że córka powinna sama dokonać wyboru.

Niedługo po tym, Aleks, schodząc na ląd, powierzył Mehimowi swój statek. Wraz z załogą. Oddał mu szansę którą nieświadomie odebrał mu jedenaście lat wcześniej. Mehim został kapitanem.


Broń: Krótkie ostrze

Mocne strony:
Lojalność
Siła i odporność
Walka szablą
Walka wręcz


Słabe strony:
Małomówność
Niechęć do kontaktów
Nieprzejednanie wobec rozkazu


Statystyki:

Ekwipunek:
***
***
Awatar postaci


Charakter: Praworządny neutralny
Opis charakteru: Mehim nie jest ani dobry, ani zły. To po prostu człowiek, któremu los za młodu odebrał szansę, gdy wyszło na jaw jego powiązanie z Krwawym Kłem.
W życiu stara się robić swoje, nie oglądając się na innych. Każą sprzątać, to sprząta. Każą mordować - to morduje. Każą walczyć, to walczy.
W jego oczach i postawie widać, że nie jest pozbawiony głębszych przemyśleń. Jednak te zachowuje dla siebie. Odzywa się dopiero gdy uważa to za niezbędne.

Jednak jako towarzysz jest lojalny. Jeśli obieca Ci, że cię ochroni, to choćby za cenę ręki, oka, życia. Jeśli obieca ci że cię zabije, warto byłoby zainwestować w ładną trumnę. Jedyne, co wówczas odwiedzie go od tego pomysłu to twardy rozkaz.

W rzeczywistości jest to w jakimś sensie postać tragiczna. Człowiek wrażliwy na tyle, że z powodzeniem mógłby zostać artystą, a z którego los zrobił najkrwawszego pirata załogi Johnsona.

Mehim ukrywa nie tylko prawdziwą naturę, którą powoli odsłania jedynie przed Beatrycze. Ale również wiele nietypowych mężczyźnie talentów. 
Jak tu się domyślić, że ten niebezpieczny mężczyzna doskonale gotuje? Że potrafi zapleść warkocz?

Jednak na statku Aleksa załoga przejęła zasady Aleksa. W tym niechęć do bezcelowości. A wszystkie te talenty i pragnienia które nie wiążą się ze zdobyciem kolejnej skrzyni złota lub pokonaniem konkurenta, są bezcelowe.

Pomimo swych krwawych cech i wrażenia bezwzględności (a może właśnie dzięki nim) Mehim potrafi także budzić zaufanie. Kto nie poczułby się pewnie mając takiego towarzysza za plecami w czasie walki?

Sam Mehim najchętniej oddaje się przemyśleniom. Dawniej na pokładzie, obserwując niebo. Obecnie w kajucie, gdzie najmilszym dla oka jest mu widok czytającej narzeczonej.


Wygląd: Tak, jak w awatarze. Wysoki, silny mężczyzna o łagodnym uśmiechu i groźnym spojrzeniu. Jego twarz doskonale oddaje emocje. W jednej chwili może wyglądać jak najlepszy przyjaciel, a w następnej jak urodzony morderca.
Przez swój wzrost i budowę ciała uchodzi wśród dawnej załogi Johnsona za nie lada siłacza, ponieważ nietrudno zgadnąć że jego mięśnie wyrobione są pracą i walką - a nie są darem od losu.


Ubranie: Na morzu - głowa przewiązana chustą. Biała koszula lub nagi tors. Na lądzie - zależnie od możliwości i okazji, ale nie lubi stroić się w cudze piórka i zwykle nosi pospolity ubiór.
Informacje o postaci:
***

***


Dziennik postaci:


Ta postać należy do użytkownika Luna_s20. Kliknij tutaj aby zobaczyć profil użytkownika.