Karta Postaci: Dewitt Cossey
Dewitt Cossey

Płeć: Mężczyzna
Rasa: Człowiek | Wiek: 26
Wzrost: 176
Waga: 73
Udźwig: 41

Klasa/Specjalizacja: Dezerter
Historia:
Urodzony 6 czerwca 1668 roku w Derby jako syn hrabii Derbyshire. Od dziecka trenowany w wojaczce i jeździe konnej. Jako młodszy syn został wysłany do wojska. Brał udział w niebezpiecznych wyścigach przełajowych, gdzie stracił swoją ukochaną klacz, Dolchevivię.

Podczas przegranej bitwa pod Fleurus został poważnie ranny w głowę, o czym przypomina widoczna do dziś blizna. Po zaledwie dwutygodniowym pobycie w szpitalu miał znów zostać wysłany na front, jednak postanowił uciec. Nie chciał więcej ryzykować życia za marny, żołnierski żołd, pragnął zdobyć bogactwo i sławę.

Cztery lata później, już jako poszukiwany dezerter dołączył do załogi kapitana Johnsona. Na statku poznał piękną wojowniczkę, Farikę, do której zaczął smalić cholewki, jednak dziewczyna zdawała się nie zauważać jego starań, w przeciwieństwie do jej smoczycy, Lif, która jasno powiedziała Dewittowi, co o tym sądzi.

Wśród załogi wsławił się po akcji z szubrawcem. Ucząc Farikę, która była jeszcze wtedy uważana za siostrę Aleksa, wymyślił nieistniejący węzeł, ponieważ jako zwykły wojak nie miał pojęcia o żegludze. Kapitan postanowił sprawdzić jego skuteczność i Dewitt został postawiony z pętlą na szyi oraz nikłą nadzieją, że szubrawiec wytrzyma. Na jego szczęście wytrzymał.

Farika zaproponowała mu wyprawę na morze, z którego nikt jeszcze nie wrócił. Dew poznał karczmę, dowiedział się o innych światach, co dało mu możliwości, o których wcześniej nawet nie marzył.

Gdy już zdecydował się na rejs, został niespodziewanie złapany i osadzony w więzieniu. Ku jego zdziwieniu, wstawiła się za nim matka, Juliet Cossey, która po dezercji Dewitta wyrzekła się syna. Teraz jednak chciała dać mu szansę. Dewitt stanął przed ciężkim wyborem. Wrócić do wojska, spróbować odzyskać honor oraz szacunek rodziny, ożenić się z piękną Odettą… Albo wyruszyć w niepewną wyprawę na morze wraz z ukochaną Fariką. Na pomoc przyszli mu przyjaciele, Aleks, Essy i Amelia, których zaniepokoiło jego zniknięcie. Ostatecznie Dewitt porzucił swój świat, szansę na odkupienie i postanowił spróbować żyć od nowa.


Mocne strony:
Znakomity jeździec.
Walka szablą.
Strzelanie z broni palnej.
Niezaprzeczalny urok osobisty.
Słabe strony:
Z jakiegoś niewiadomego powodu uwzięły się na niego wszystkie magiczne istoty. Jeżeli w pobliżu znajduje się jakiś smok, czy też wodny kotek, to jest wielce prawdopodobne, że zaraz wyląduje na plecach Dewitta.Ekwipunek:
Szabla
Pistolet

Awatar postaci


Opis charakteru:
Żartowniś, ma dystans do siebie. Jest odważny, poczucie humoru nie opuszcza go nawet w najniebezpieczniejszym momentach.


Wygląd:
Przystojny, młody wojak o krótkich, brązowych włosach i zielonych oczach. Po lewej stronie głowy posiada przechodzącą przez czoło bliznę - pamiątka po zetknięciu z szablą.


Ubranie:
Informacje o postaci:
Dziennik postaci:


Ta postać należy do użytkownika Aceris. Kliknij tutaj aby zobaczyć profil użytkownika.