Karta Postaci: Fenka Yosin
Fenka Yosin

Płeć: Kobieta
Rasa: Anioł | Wiek: 21
Wzrost: 162
Waga: 44
Udźwig: 34

Historia:Pierwszym, co pamięta jest świetliste oblicze Metatrona, króla aniołów. Bardzo niewiele istot wie, że podobno nad każdym z istniejących światów pieczę sprawować ma jeden zesłany nań anioł działający w ukryciu. Ją zesłano na Veilę niedawno, w trakcie rozwoju ludzkości. Nie posiadała wspomnień sprzed otrzymania pieczy nad tym światem, nie można więc stwierdzić, na pewno czy aby wtedy nie narodziła się jako byt.
Nie miała imienia. Nie są potrzebne aniołom.
W Veili żyła pośród ludzi, po cichu, podróżując sposobami ludzkimi lub anielskimi, podobnież zbierając informacje o świecie, jego istnieniach i wydarzeniach. Obserwowała decyzje, rozterki, zawierane przyjaźnie, narodziny, intrygi, walki i śmierć. Obserwowała wolną wolę ludzi, która wpływała na wszystko, co znajdowało się wokół nich, pomagała tworzyć rzeczy, których wokół nich jeszcze nie było. Niby maleńkie wersje Stwórcy powstałe na jego podobieństwo. Była najpotężniejszym bytem tego świata, jednak nie wywyższała się ponad ludzi, ni ponad naturę.
W dość niedługi jak dla anioła czas po jej zesłaniu na Veili zjawił się demon. Był pierwszym jakiego spotkała. Skaził wolę wielu ludzi, nakazując im służbę sobie. By go pokonać, musiała się ujawnić. Wtedy okrzyknięto ją wieloma imionami. Celestia, Serena, Aniela, Yosin... Okrzyknięto boginią i obrońcą ludzkości. Musiała zniknąć na pewien czas, by jej sława ucichła. Nie była tu dla niej. Stała się jednak obiektem kultu dla wielu narodów, które poczęły czcić uskrzydlone byty.
Wywalczony spokój nie trwał długo. Do świata wtargnęły kolejne demony i wzięły ją na cel. Uratował ją nieznany archanioł, wrzucając do świata Lessici, w miejsce, gdzie nie powinien dostać się żaden demon - na wyspę pozbawioną magii.
Ona również została jej pozbawiona. Archanioł zabrał jej wspomnienia, by z nich wywnioskować, co zamierzały demony w tym świecie oraz by nie próbowała doń wrócić, dopóki na to jej nie pozwoli i nadał jej tymczasowe imię Fenka. Wkrótce po przywróceniu magii na wyspie, anielica odzyskała swe skrzydła i moce. Niedługo po tym słuch po niej przepadł.


Mocne strony:Słabe strony:Ekwipunek:

Awatar postaci


Charakter: Praworządny dobry
Opis charakteru:


Wygląd: Fenka

Anielica jest drobniutka. Wrażenie potęguje dziecięcy wygląd. Ma bladą, niemal lśniącą zdrowiem skórę.
Posiada także pojedynczą parę skrzydeł białych, lecz połyskujących perliście kolorami błękitu i lawendy, z domieszką różu.
Gdy chce, może ukryć je iluzją przed oczami ludzi i większości stworzeń. Widzą je jednak wciąż potężniejsze demony, gdy się przyjrzą - jako świetlistą smugę lub błękitny obrys. Mogą przegapić je w ruchu.


Ubranie: Pierwsza kreacja, w której Fenka pojawiła się w świecie Lessici.

Informacje o postaci:
Dziennik postaci:


Ta postać należy do użytkownika Niria. Kliknij tutaj aby zobaczyć profil użytkownika.