SSRPG.PL

Najlepsze forumowe PBF'y
Karta Postaci: Agasharr Raywilkan
Agasharr Raywilkan

Płeć: Kobieta
Rasa: Demon | Wiek: 72
Wzrost: 165
Waga: 65
Udźwig: 38

Historia:
Świat z którego pochodzi od zarania dziejów był podzielony na dwie części - tą do której należeli ludzie, i niedostępny zwykłym śmiertelnikom świat duchów. Mimo silnej granicy, zarazem były ze sobą połączone, głównie przez osoby bóstw które stanowiły siłę wyższą roztaczającą nad gatunkiem ludzkim opiekę. Same w sobie duchy dzieliły się na rozmaite rasy, często powiązane z jakąś częścią natury (roślinami, zwierzętami, etc). Dzikie duchy określano mianem yokai (co często tłumaczy się jako "demony"). Czasami jednak zdarzało się, że owe duchy służyły bóstwom, zostając ich tzw. chowańcami. 
Yokai same w sobie nie przyjmują jednak postaci aż tak zbliżonej do europejskich demonów. Nie są z gruntu rzeczy złe, nie pożerają ludzkich dusz i raczej nie wykazują zainteresowania w czci okazywanej przez ludzi (przynajmniej część z nich).

Urodziła się w 1501 r. w okolicach Kioto i tam spędziła większość życia, w otoczeniu innych japońskich demonów (sama jest lisim demonem tzw. kitsune). Nie miała zanadto styczności z ludźmi. Jak dotąd głównie włóczyła się po świecie bez celu, szukając zaczepki. Większość yokai w jej wieku bywa żywiołowa i żądna krwi, a ona nie za bardzo odbiega(ła) od tego schematu.
---
Kiedy trafiła do Karczmy była właśnie takowym krwiożerczym demonem, szukającym okazji do walki. Gdyby nie kwestia, że akurat była w dobrym humorze, prawdopodobnie kiepsko by skończyła. Ale udało jej się dogadać z tamtejszymi demonami, oraz nie podpaść Gabrielowi. Koniec końców wyruszyła na podbój Kronu.
W wyniku pewnego splotu zdarzeń, pewnego dnia postanowiła spróbować spić Gabriela i wyciągnąć od niego coś na temat jego zdolności. Efekt był dość nieoczekiwany - nie dość, że najpierw sama skończyła nietrzeźwa to jeszcze w takim stanie zażądała od anioła jego mocy. Zaś Gabriel zgodził się użyczyć ich jej na próbę i obiecał dać na zawsze jeśli tylko jej się to spodoba. Lisica na pewno nie mogła się spodziewać tego co nastąpiło. Z mocami łączyły się nie tylko zabawne rzeczy ale i obowiązki. Te kilka chwil mocno zmieniło jej postrzeganie na świat i nieco złagodziło naturę.
Nim jednak cokolwiek od anioła przyjęła, powróciła do Kronu, by tam wraz z towarzyszem próbować podbić państwo. Ten jednak zwariował i podpaliwszy całą wioskę został masowym mordercą. Gdy uciekali, zostali (niemal) złapani, a Casper został ranny. Udało im się dotrzeć z powrotem do Karczmy, tam jednak mimo udzielonej pomocy zmarł. Agasharr czuła się winna zarówno temu jak i sprowadzeniu go na ścieżkę szaleńczej żądzy władzy która chwilowo nim zawładnęła.
Po tych jakże nieprzyjemnych przeżyciach straciła jakikolwiek cel do którego mogłaby dążyć. Stąd więc zwróciła się ponownie do Gabriela, a ten udzielił jej jedynie części mocy którą miała okazję poznać.


Broń: Długie ostrze

Mocne strony:
Inteligencja
Umiejętności Walki
Zdrowie


Słabe strony:
Nawiązywanie kontaktów
Cierpliwość


Ekwipunek: Katana
Wakizashi
czternaście listków z drzewa enoki (używane do tworzenia iluzji)

mosiężna bransoletka z dzwoneczkami (kiedyś była z dwimerytu)

Awatar postaci


Charakter: Chaotyczny neutralny
Opis charakteru: Jak przystało na demona lubuje się w walce. Poza tym jest osobą wybuchową która w jednym momencie potrafi być mrukliwa i niechętna do pracy a w następnej chwili sieje krwawą rzeź.
Jest osobą inteligentną, która skłonna jest nawet przyznać wrogowi rację, jeśli wykaże błąd w jej toku rozumowania.
Jej główną ambicją jest dojście do władzy, za to niekoniecznie sianie potem za jej pomocą terroru.

Wciąż jest wybuchowa i ciężko jej zapanować nad niektórymi emocjami, jednak nieco bardziej zważa na innych. Już nie pcha się do walki, choć zapewne, gdyby zaszła taka potrzeba nie wycofywała by się. Robi się mrukliwa jeśli poruszyć któryś bolesny dla niej temat.
Nie boi się kontaktów z obcymi, bywa wręcz ciekawska gdy chodzi o coś nowego.
Jej pragnienie zdobycia potęgi jest tylko przykrywką dla poszukiwania celu życia. Tak na prawdę jest nieco zagubiona.


Wygląd:
Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła, niewyróżniająca się z tłumu dziewczyna. Wizualnie jej wiek można by określić na 20-30 lat. Ma dość jasną cerę, brązowe oczy, długie rdzawo-złote włosy. Tym co odróżnia ją od zwykłego człowieka jest para rudych lisich uszu i ogon. Na dodatek jej nogi są odmienne od ludzkich, bardziej przypominają lisie łapy. Jednak dzięki temu połączeniu jest znacznie bardziej zwinna i szybsza (nieznacznie) od przeciętnego człowieka nawet bez użycia magii.


Ubranie: Nosi wygodne, nie krępujące ruchów ubrania w kolorach ciemnej zieleni. Lubi nosić ozdoby z dzwonków i czerwonych wstążek.
Informacje o postaci:
Ogólny opis zdolności:

- potrafi "odsyłać" i "przywoływać" określoną ilość przedmiotów do czegoś w rodzaju podwymiaru. Zgodnie z zasadami logiki, nie wyjmie czegoś, czego tam nie włożyła, więc jak zgubi swoją jedyną katanę, to nie wyczaruje sobie kolejnej tylko musi iść i kupić.

- potrafi zmienić się w lisa (jest to pierwotna postać, zważywszy na to, że większa część jej natury właśnie od lisa pochodzi. Stąd też określenie "lisi demon") i na odwrót - przybrać częściowo ludzką formę, w której spędza większość czasu

- potrafi tkać iluzje, choć nie jest w tym mistrzowska. Niezbyt skomplikowane, na dodatek potrzebne są jej do tego liście pewnego konkretnego drzewa. Nosi kilka przy sobie na wszelki wypadek jednak jest tego zbyt mało by przydało się w bezpośredniej walce

- panuje nad płomieniami, choć tylko tymi przywołanymi przez siebie. Jeśli ktoś inny wywoła pożar czy coś takiego, nie będzie w stanie nad tym ogniem zapanować. Jednak jeśli to od jej płomieni zajmie się coś ogniem, jest w stanie w każdej chwili to ugasić.
Co ważne, jest w stanie uformować z tych ogników coś, co wykonuje jej rozkazy. Dla przykładu odszuka jakiejś osoby, czy będzie pilnowało określonego terenu. Po wykonanym zadaniu płomyk znika. Nie może sam podejmować decyzji, ani robić jakiś niesamowitych rzeczy czy nawet walczyć. Na dodatek takich "sług" jest w stanie przywołać jedynie dwu na raz.

Poza tym posiada jeszcze jakiś odgórny zasób zdolności magicznych które nie są specjalnie istotne i raczej na kiepskim poziomie. Wraz z wiekiem i doświadczeniami będą się one rozwijać.

- otrzymane od Gabriela moce. Jeszcze nie zna do końca ich działania.
Dziennik postaci:


Ta postać należy do użytkownika Wilcza. Kliknij tutaj aby zobaczyć profil użytkownika.